Ćwiczenia z wykorzystaniem mini power band oraz flat band

27-03-2020

#Zostanwdomu #trenujwdomu z yellowsport!

Nastał czas kiedy często narzekamy na nudę. Nie dajmy się jej! Wystarczy odrobina ruchu by przełamać codzienną rutynę i wprowadzić porcję zdrowia do naszej codzienności.

Przedstawiamy kilka przykładowych ćwiczeń z wykorzystaniem mini power banda oraz taśm gimnastycznych. Przy okazji zdradzamy tajemnicę, już niebawem wprowadzamy je do naszej oferty pod marką yellowsport i właśnie je dla Was testujemy.

1) Ćwiczenia wzmacniające obręcz barkową i kończyny górne

Stań w lekkim rozkroku. Ustaw dłonie wewnątrz taśmy tak, by znajdowała się ona na wysokości nadgarstków. Łokcie lekko zgięte i odwiedzione. Uzyskaj umiarkowane napięcie taśmy i utrzymaj je przez 3-5 sek. Powtórz ćwiczenie 10 razy.

Ustaw się w klęku jednonóż. Prawą stopę postaw wewnątrz taśmy a drugi koniec chwyć w lewą dłoń. Pochyl się lekko do przodu, plecy proste, głowa w przedłużeniu linii tułowia, patrz przed siebie, łokiec prosty. Zegnij łokieć prowadząc go blisko tułowia, naciągnij taśmę. Powtórz ćwiczenie 10 razy a następnie zmień stronę.
 
 
 
2) Ćwiczenia wzmacniające kończyny dolne i pośladki
 
Połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, stopy oparte płasko na podze. Dłonie połóż na brzuchu i zwróć uwagę by plecy pozostały "przyklejone" do podłogi. Taśma ustawiona lekko powyżej kolan, wykonaj powolny rozkrok i wróć do pozycji wyjściowej nie tracąc napięcia taśmy. Powtórz ćwiczenie 10 razy.
 
Aby poprawić wytrzymałość mięśni, możesz utrzymać kolana w odwiedzeniu przez 3-5 sek a następnie powtórzyć czynność 10 razy.
  
 
Stań w rozkroku. Ustaw gumę na wysokości stawów kolanowych. Ugnij lekko kolana, niech znajdą się nad linią stóp. Utrzymaj napięcie taśmy i wykonaj 10 kroków w prawo, a następnie w przeciwnym kierunku. Rób to powoli, kontroluj ustawienie taśmy i ciała.
 
Możesz też z tej pozycji wyjściowej wykonać kilka przysiadów. Trzymaj plecy proste, brzuch wciągnięty i pamiętaj, by kolana nie przekroczyły linii stóp.
 
 
 
Stań w rozkroku. Ustaw gumę na wysokości stawów skokowych, kolana lekko ugięte, plecy proste, brzuch wciągnięty. Utrzymaj napięcie taśmy, wykonaj powoli 10 kroków w przód a następnie w tył. Kontroluj ustawienie taśmy i ciała.
 
Możesz również z tak założoną taśmą robić kroki w bok (jak powyżej) lub wchodzić po schodach.
 
 
 
Zobacz w sklepie: produkty fitness


Kupuj
bezpiecznie

 • Płatność
  kartą lub przelewem
 • Pomoc konsultanta
  pn-pt: 8:00 - 16:00
 • Darmowy transport
  od 150 zł
 • Superszybka wysyłka
  nawet w 24h