Światowy Dzień Fizjoterapii

Światowy Dzień Fizjoterapii (ang. World Physical Therapy Day) został ustanowiony w 1996 roku przez Światową Konfederację Fizjoterapii (WCPT). 

Przypadające na 8 września święto ma za zadanie promować zawód fizjoterapeuty oraz poszerzać wiedzę na jego temat. Fizjoterapeuci na całym świecie są istotnym elementem zespołu terapeutycznego, o czym warto pamiętać nie tylko w dniu ich święta, ale przez cały rok. Każdego roku Światowy Dzień Fizjoterapii skupia się na innym zagadnieniu związanym z pracą fizjoterapeuty, w 2017 roku skupiono się na roli fizjoterapeutów w promowaniu aktywności fizycznej wśród osób dorosłych. Szacuje się, że około 25%  osób po 18 roku życia jest niewystarczająco aktywnych. Fizjoterapeuci pomagają poprzez porady i programy ćwiczeń wspierając osoby w każdym wieku w osiąganiu celów aktywności. W 2019 tematem przewodnim było zagadnienie przewlekłego bólu, z którym w swojej pracy stykają się fizjoterapeuci. W 2021 roku hasłem kampanii jest rehabilitacja i długi COVID. 

Weryfikacja
Zgodnie z ustawą z 7 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych informujemy, że produkt, który chcesz obejrzeć jest wyrobem medycznym przeznaczonym dla profesjonalistów, oferowanym przez YELLOWSPORT sp. z o. o. z siedzibą w Katowicach
Potwierdź, że wykonujesz zawód medyczny Prosimy o zaznaczenie jednego z poniższych pól