BANDAŻE


Bandaże


Bandaże stanowią podstawowy element wyposażenia wszystkich apteczek: zarówno tych domowych, w zakładach pracy, jak i apteczek samochodowych. Niezwykle istotna jest wiedza, że bandaże są absolutnie niezbędne przy zastosowaniu pierwszej pomocy i ran szarpanych czy ciętych. Znajomość rodzajów bandaży pozwoli nam dobrać najlepszy produkt do naszych potrzeb i stosować go tak często, jak to wskazane.

Bandaże rodzaje - elastyczne


Bandaże elastyczne są obecnie najczęściej i najchętniej kupowanymi – różne rodzaje bandaży elastycznych znajdziemy zarówno w aptekach, jak i kioskach czy sklepach dla sportowców (zarówno stacjonarnych, jak i internetowych). Zastosowanie bandaży elastycznych jest bardzo szerokie – są one wykorzystywane do tworzenia prostych opatrunków z gazą jałową, ale również do tworzenia temblaków, kiedy nie ma innej możliwości zabezpieczenia złamanej ręki. Bandaże elastyczne stosuje się również w przypadku zwichnięcia czy nadwerężenia stawów – stanowią one wtedy element stabilizujący lub zmniejszający ruchliwość. Wybierając konkretne rodzaje bandaży możemy dostosować je do swoich potrzeb.

Bandaże rodzaje – kohezyjne


Bandaże kohezyjne to ciekawa alternatywa dla klasycznych bandaży elastycznych. Posiadają one elastyczną strukturę, a na ich powierzchni znajduje się warstwa kohezyjna, która pozwala na zabezpieczenie bandaża bez używania ostrych zapinek. Bandaże kohezyjne nie kleją się, nie brudzą ubrań, ich ściąganie jest niezwykle wygodne i bezpieczne. Ze względu na brak zapinek są one rekomendowane przede wszystkim w przypadku małych dzieci czy osób starszych. Bandaże kohezyjne dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Różnorodne rodzaje bandaży kohezyjnych pozwolą także urozmaicić naszą apteczkę.

Bandaże zastosowanie


Zastosowanie bandaży jest bardzo szerokie – stanowią one wyposażenie nie tylko apteczek. Zastosowanie bandaży jest bardzo szerokie w placówkach zdrowia, w szpitalach, przychodniach. Bandaże niezbędne są do tworzenia opatrunków oraz usztywniania drobnych urazów. Zastosowanie bandaży ma miejsce również w poradniach rehabilitacyjnych. Różne rodzaje bandaży znajdują się w karetkach oraz samochodach opieki medycznej.