II Bieg Ratownika & Rodzinny Piknik Edukacyjny organizowany przez Stowarzyszenie Ratujemy +

 

Miniony weekend obfitował w sportowe wydarzenie, jakim był II Bieg Ratownika zorganizowany przez Stowarzyszenie Ratujemy +. Ta wyjątkowa impreza przyciągnęła wielu entuzjastów biegania, nordic walkerów, jak i całe rodziny. Oczywiście, jako partner tego wydarzenia, nie mogliśmy sobie pozwolić na jego przegapienie! 

 

W niedzielę 21 maja, na terenie Doliny Trzech Stawów w Katowicach odbył się II Bieg Ratownika. Pięciokilometrowy dystans został pokonany przez kilkaset zawodników począwszy od amatorów, aż po doświadczonych biegaczy i osoby niepełnosprawne. Trasa biegu wiodła przez malownicze ścieżki parkowe, przepiękne alejki i lasy, a wszystko odbywało się pod czujnym okiem ratowników, którzy sami wzięli udział w biegu. Nowością był natomiast bieg na 200m, który został zorganizowany specjalnie dla dzieci. 

 

A po biegu czas na piknik!
 

Oprócz sportowego wydarzenia, jakim niewątpliwie był pięciokilometrowy bieg odbył się również edukacyjny piknik, w którym można było spotkać na miejscu m.in. stoiska służb mundurowych wraz z ich samochodami: Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Straży Miejskiej oraz Straży Ochrony Kolei. Szczególnym wydarzeniem był pokaz samochodów pożarniczych wraz z ich wyposażeniem oraz komory z zadymieniem, do której mógł wejść każdy chętny.

 

Najmłodsi mogli zapoznać się ze stoiskami edukacyjnymi związanymi z nauką pierwszej pomocy, a także licznymi punktami zabaw z dmuchańcami, balonami z helem, malowaniem buzi oraz zabawami z animatorami. Na uczestników czekała także słodka uczta w postaci stoisk z lodami, goframi oraz watą cukrową. 

 

Profilaktyczne badania 


Osoby dorosłe także znalazły coś dla siebie, ponieważ podczas imprezy można było skorzystać z darmowych badań profilaktycznych, jak również zasięgnąć opinii specjalistów z zakresu badań i leczenia. 

 

Cieszymy się, że jako Partner mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu. Już niedługo następne akcje z yellowSPORT!