Elastyczna taśma do ćwiczeń i jej znaczenie w rehabilitacji

 

Gumy oporowe są coraz częściej wykorzystywane w rehabilitacji. Prawidłowo używane aktywują mięśnie osłabione po kontuzji. Ich znaczenie w powracaniu do formy po urazie jest więc ogromne – elastyczna taśma do ćwiczeń może skutecznie wspomóc stawy i mięśnie, poprawiając ich ruchomość oraz wzmacniając siłę. Na czym polega fenomen elastycznych taśm oporowych?

 

Guma rehabilitacyjna stanowi znakomitą pomoc w ćwiczeniach pod okiem specjalisty

 

Zyskujące na popularności gumy oporowe są stosowane nie tylko przez miłośników fitnessu i ćwiczeń siłowych, możliwych do wykonywania w domu. Z ich właściwości korzystają także rehabilitanci, sprawujący opiekę nad osobami po kontuzjach. Kolorowe gumy typu pętla (https://yellowsport.pl/fitness/loop/) rewelacyjnie sprawdzają się w treningach wzmacniających, poprawianiu ruchomości i wytrzymałości. Pomagają w odbudowie siły mięśni dolnych, jak też górnych partii ciała. Warto podkreślić, że gumy są zaprojektowane tak, aby pozostawać na miejscu: nie rolują się ani nie zsuwają.

 

Elastyczna taśma do ćwiczeń (https://yellowsport.pl/fitness/tasmy-do-cwiczen-gumy-oporowe-rehabilitacyjne/ ) jest wykonana z rozciągliwego i wytrzymałego materiału lateksowego, cechującego się dużą sprężystością. W zależności od wybranego rodzaju, można osiągnąć słaby, średni lub mocny opór. Dużym plusem jest, że taśmy rehabilitacyjne mają niewielkie rozmiary i można je zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Pacjenci mogą więc ćwiczyć w gabinecie fizjoterapii wraz z rehabilitantem, a gdy nie ma takiej możliwości, wykorzystywać taśmy w domu. Nasz sklep internetowy ma w sprzedaży taśmy do ćwiczeń o opornościach od 1 do nawet 15 kg, co pozwala dopasować typ do indywidualnych możliwości pacjenta.

 

Rozciągliwa taśma do ćwiczeń i rehabilitacji może zastąpić tradycyjne przybory treningowe

 

Naciągając sprężystą gumę w odpowiedni sposób można wzmocnić wybrane partie ciała, przyspieszając przyrost siły mięśniowej. Co za tym idzie, regularne ćwiczenia wykonywane według zaleceń wykwalifikowanego fizjoterapeuty, mogą w krótkim czasie przynieść pierwsze rezultaty. W związku z tym, że  taśmy oporowe występują w różnych wariantach, umożliwiają ćwiczenia osobom po lekkich urazach, a także poważnych wypadkach. W rehabilitacji z gumami mogą uczestniczyć również dzieci. Gdy nad przebiegiem treningu oporowego czuwa specjalista, rozprawienie się z ograniczeniem ruchomości w obrębie stawów i mięśni przebiega bardzo sprawnie. Dodatkowo, trening nie wymaga korzystania z innych akcesoriów, jak choćby materiałowe taśmy do rozciągania.

 

Zobacz, jakie taśmy oferujemy w naszym sklepie. Są to produkty z naszej autorskiej serii, wyjątkowo wytrzymałe i odporne na rozerwanie. Można je związywać, lecz większość ćwiczeń rehabilitacyjnych tego nie wymaga. Proponujemy atrakcyjne ceny i duży wybór gum z lekkim, średnim, mocnym, a nawet ekstra mocnym oporem. To obowiązkowy element wyposażenia nowoczesnego gabinetu fizjoterapii, a także przydatny gadżet do ćwiczeń w domu czy klubie sportowym. Zaopatrz się w taśmy treningowe z progresywnym oporem i proponuj swoim pacjentom ćwiczenia, które pozwolą im uporać się z bólem oraz skrócić czas rekonwalescencji.

 

Zobacz w sklepie: yellowLOOP band elastyczna pętla do ćwiczeń  yellowFLAT band elastyczna taśma do ćwiczeń