Ile kosztuje bandaż elastyczny?

Bandaże elastyczne stanowią jeden z najważniejszych elementów wyposażenia apteczek czy gabinetów lekarskich. Są niezbędne, kiedy konieczne jest usztywnienie stawów czy zmniejszenie ich ruchomości. Z drugiej strony bandaże elastyczne pozwalają na zmniejszenie dolegliwości bólowych przy ich odpowiednim zastosowaniu. Ile kosztuje bandaż elastyczny, gdzie go znaleźć i jak używać?

 

Gdzie znaleźć i kiedy używać bandaży elastycznych?

 

Na własny użytek bandaż elastyczny kupimy w każdej aptece – dostępne są one w różnych rozmiarach, przez co bez trudu dopasujemy konkretny model do własnych potrzeb. To, co powinno być dla nas ważne podczas wyboru bandaża elastycznego to oczywiście duża zawartość bawełny w tkaninie. Jej obecność nie tylko polepszy wytrzymałość produktu, ale też pozwoli skórze swobodnie oddychać.

 

 

Kup teraz: Bandaż elastyczny elastoBAND FLEX 12cm x 5m

 

Do czego stosowane są bandaże elastyczne?

 

Zdecydowanie najczęściej bandaże elastyczne stosowane są jako stabilizacja w przypadkach złamania czy skręcenia, dlatego też warto mieć ze sobą taki produkt podczas całodniowych wycieczek rowerowych czy górskich. Druga istotna kwestia to zabezpieczanie opatrunków oraz powłok skórnych po zabiegach. Wielu fizjoterapeutów stosuje bandaże elastyczne jako pomoc przy terapii kompresyjnej wspomagającej krążenie żylne. Bandaże elastyczne bawełniane można prać, przez co są to produkty wielokrotnego użytku.

 

Jak usztywnić nadgarstek bandażem elastycznym?

 

Bandażowanie nadgarstka nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Musimy jednak pamiętać o tym, że sam bandaż, aby trzymał się solidnie, musi być poprowadzony zarówno po przedramieniu, jak i w okolicach palców. Nigdy nie należy wiązać bandaża w jednym miejscu – ruchami okrężnymi należy pokrywać skórę tak, aby przepływ krwi nie był utrudniony. Dla lepszego umiejscowienia warto poprowadzić bandaż również przez kciuk. Całość zabezpieczamy specjalnym klipsem, dołączanym do bandaży podczas kupna. O tym jak usztywnić nadgarstek bandażem elastycznym przeczytamy w broszurach o pierwszej pomocy lub też w sieci.

 

Bandaż elastyczny zawsze pod ręką

 

Bandaże elastyczne powinny stanowić obowiązkowy element apteczek szkolnych, domowych czy samochodowych. Dodatkowo wybierając się na wycieczki również powinniśmy mieć przy sobie jeden bandaż wraz z zapinką, które pozwolą na szybką reakcję w przypadku zwichnięcia czy złamania.

Zobacz w naszym sklepie pełną ofertę: bandaże elastyczne