(Nie)zwykłe prezenty na dzień Babci i Dziadka

14-01-2019

Dzień Babci i Dzień Dziadka  zbliża się wielkimi krokami. Zapominalskim przypominamy:

Dzień Babci – 21.01

Dzień Dziadka – 22.01

Szczególnie w te dwa dni pamiętamy o naszych bliskich. Babcia i Dziadek to niezwykłe osoby i nawet jeśli Wasza Babcia nie jest stereotypowa i nie dokarmia Was przy każdej możliwej okazji, to zajmuje specjalne miejsce w Waszym sercu. Tego dnia najczęściej powtarzane życzenia, czyli „zdrowia…” to nie utarty frazes - naprawdę najważniejsze dla nas jest, aby Babcia i Dziadek cieszyli się zdrowiem i sprawnością.

Pewnie niektórzy z Was mają już od dawna zaplanowane podarunki z tej okazji, ale dla tych, którzy jeszcze nie mają pomysłu, mamy kilka nietypowych sugestii. Możecie potraktować nasz poradnik również jako dodatek do prezentu.

Spacer z Babcią i Dziadkiem

Jako miłośnicy aktywności fizycznej uważamy, że ruch jest ważny niezależnie od wieku. Inicjatywa aktywizacji fizycznej seniorów rośnie w siłę z każdym dniem. Nawet jeśli Wasi dziadkowie nie uczestniczą w tego typu zajęciach, warto od czasu do czasu namówić ich na małą przechadzkę. Zima nie jest łaskawym czasem dla osób starszych, oblodzone chodniki sprawiają, że czasem boją się wychodzić z domu, nawet do pobliskiego sklepu. Poświęćcie 40 minut, ubierzcie się ciepło, zaoferujcie Babci i Dziadkowi swoje ramię jako wsparcie i zaproście ich na spacer. Ruch na świeżym powietrzu jest bardzo zdrowy, pomaga m.in. w kłopotach ze snem, które wśród seniorów są bardzo częste. Wykorzystajcie ten czas na rozmowę i prawdziwe „wspólne spędzanie czasu” bez zerkania na telefon. Zaskoczy Was, ile wspólnych tematów można znaleźć i jak wiele od Seniora można się nauczyć.

Kupon na wizytę u fizjoterapeuty

Dziadek od dawna ma problemy z kolanem? Babcię boli kręgosłup? Nie musi tak być. Rynek prywatnych usług medycznych jest ogromny, jednak często seniorzy nie zdają sobie sprawy z istnienia i dostępności niektórych z nich. Wizyty u fizjoterapeuty nie wymagają skierowania od lekarza, jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnych prezentów.

Nie jesteście pewni, czy wizyta u fizjoterapeuty jest konieczna? Zawsze możecie postawić na masaż, Babcia i Dziadek zdecydowanie zasługują na odrobinę relaksu. Jeśli obawiacie się o dostępność tego typu usług w miejscu zamieszkania Waszych bliskich i nie dysponujecie odpowiednią ilością czasu, żeby np. zawieźć ich do gabinetu, możecie postawić na usługi z dojazdem do domów. Wielu fizjoterapeutów oferuje taki rodzaj współpracy.

Wspólne hobby

Nikogo nie szufladkujemy, Wasi Dziadkowie mogą być super majsterkowiczami albo psuć wszystko co wpadnie im w ręce. Babcie mogą być mistrzyniami gotowania, szydełkowania albo gotować zupki instant i omijać pasmanterie szerokim łukiem. Nie ma to znaczenia. Każdy ma jakieś wspomnienia z dzieciństwa związane z czasem spędzanym wspólnie z Babcią i Dziadkiem, z czymś, co robiło się tylko z nimi. Spróbujcie odtworzyć tamte chwile, przyjedźcie w odwiedziny z potrzebnymi rzeczami i przypomnijcie sobie jak to było.

Udanego świętowania!

Kupuj
bezpiecznie

 • Płatność
  kartą lub przelewem
 • Pomoc konsultanta
  pn-pt: 7:30 - 15:30
 • Darmowy transport
  od 150 zł
 • Superszybka wysyłka
  nawet w 24h