Plaster bez opatrunku na rolce można kupić w każdej aptece. Na pierwszy rzut oka są bardzo podobne do plastrów sportowych, jednak jeśli przyjrzymy się uważniej, dostrzeżemy różnice między tymi produktami. Plaster sportowy nazywany również taśmą do tapingu jest zwykle wykonany w grubszej tkaniny.

 

Plaster sportowy – co to jest?

 

Plaster bez opatrunku na rolce można kupić w każdej aptece. Na pierwszy rzut oka są bardzo podobne do plastrów sportowych, jednak jeśli przyjrzymy się uważniej, dostrzeżemy różnice między tymi produktami. Plaster sportowy nazywany również taśmą do tapingu jest zwykle wykonany w grubszej tkaniny. Wynika to ze sposobu, w jaki będzie używany. Funkcją tradycyjnego przylepca jest zabezpieczenie opatrunku przed przemieszczeniem się, które mogłoby skutkować zabrudzeniem rany i zakłóceniem przebiegu jej gojenia. Taśma do tapingu służy do zmniejszania ruchomości opatrywanej okolicy, co oznacza, że jest narażona na większe siły rozciągające, przy których zwykły przylepiec mógłby ulec uszkodzeniu. Grubszy materiał, z którego wykonany jest plaster sportowy jest odporny na rozciąganie i zapewnia odpowiednią stabilizację nawet podczas aktywności fizycznej. Taśmy sportowe (podobnie jak zwykły plaster) pokryte są hipoalergicznym klejem. Ze względu na jej przeznaczenie klej, którym pokryta jest taśma do tapingu jest mocniejszy. Powoduje to, że czasami trudniej jest odkleić początek taśmy od rolki, ale za to mamy gwarancję, że przygotowane wcześniej oklejenie nie odpadnie w połowie treningu albo co gorsze zawodów.

 

Gdzie kupić plastry sportowe?

 

Wiemy już czym się różni plaster sportowy od plastra na rolce, wróćmy więc do tytułowego pytania, gdzie kupić plastry sportowe? Oczywistą odpowiedzią wydają się sklepy z zaopatrzeniem dla sportowców, zwykle znajdziemy je w zakładce Taping. W wielu dyscyplinach sportowych jest to podstawowe wyposażenie, niezbędne tak samo jak strój sportowy. Taśmy do tapingu sprawiają, że sportowcy mogą bezpiecznie wrócić do treningu po kontuzji, a także zabezpieczają przed nowymi urazami. Drugim miejscem gdzie można kupić plastry sportowe są sklepy dla fizjoterapeutów. Zwłaszcza w klubach sportowych to właśnie fizjoterapeuci są odpowiedzialni za aplikację taśm do tapingu, dlatego często w sklepach dla fizjoterapeutów poza tradycyjnym zaopatrzeniem gabinetu, można znaleźć plastry sportowe oraz specjalne podkłady pod taping. Wiecie już czym różnią się plastry sportowe od plastrów na rolce oraz gdzie kupić plaster sportowy. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, np. czym różni się taping sztywny od kinesiotapingu, kiedy stosować jeden, a kiedy drugi, zajrzyjcie koniecznie do pozostałych artykułów na naszym blogu oraz do sekcji „Więcej” na stronie internetowej