Trening całego ciała w domowym zaciszu

 

Pełnoprawny trening całego ciała w domu. W ten sprzęt musisz się zaopatrzyć!

 

Nie musisz posiadać wykupionego abonamentu na siłownię, aby móc przeprowadzić kompleksowy trening całego ciała. Jak pokazały ostatnie miesiące, wzmożony wysiłek fizyczny w domu staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem dla osób, które pragną prowadzić zdrowy tryb życia. Czy fakt przeprowadzania jednostki treningowej w domowym zaciszu wymaga od Ciebie kupna sztang oraz innych znanych z siłowni akcesoriów? Niekoniecznie. yellowSPORT podpowiada, jak zastąpić wiele przyrządów gumą oporową do ćwiczeń. Nigdy o nich nie słyszałeś? Pora to zmienić!

 

Od zera do bohatera. Taką drogę przebyły gumy oporowe do ćwiczeń

 

Jeszcze kilka lat temu taśmy do ćwiczeń proponowane przez nasz sklep nie były popularnym rozwiązaniem wśród sportowców. Dziś mówi się o tym, że takie akcesoria powinny znajdować się w domu każdej aktywnej osoby. Dlaczego? Warto podkreślić, że stanowią one dobrą alternatywę dla tradycyjnych elementów wyposażenia stacjonarnych siłowni. Guma oporowa potrafi zastąpić pełnowymiarową sztangę czy chociażby hantelki – sprzęt, który niezwykle ciężko przechowywać we własnym mieszkaniu. Taśma natomiast nie zajmuje wiele miejsca i zmieści się wszędzie. Nawet w torbie przygotowanej na weekendową wycieczkę. Dzięki temu trening możesz przeprowadzić w każdych warunkach. Czy będzie on efektywny? Zdecydowanie tak! Gumy oporowe do ćwiczeń (https://yellowsport.pl/fitness/tasmy-do-cwiczen-gumy-oporowe-rehabilitacyjne/) wycisną z Ciebie przysłowiowe siódme poty. Zwłaszcza, jeśli dopasujesz je do stopnia swojego doświadczenia oraz możliwości siłowych. Oferujemy taśmy i bandy o bardzo szerokim zastosowaniu. Od amatorskiego treningu po zajęcia domowe dla profesjonalnych sportowców. 

 

Opór w gumach treningowych. Najważniejszy aspekt rozciągliwych akcesoriów treningowych

 

Przed zakupem pierwszej taśmy do ćwiczeń należy zapoznać się z ich charakterystyką. Dlaczego asortyment naszego sklepu YellowSport prezentuje bandy w różnych kolorach? W tym przypadku nie jest to kwestia designu zastosowanego przez producenta. Konkretna barwa gumy odpowiada za opór stawiany przez akcesorium podczas treningu. Jako doskonały przykład posłuży yellowLOOP, dostępny w czterech wariantach: niebieskim (opór w przedziale 1-5 kg), żółtym (opór 5-10 kg), zielonym (opór 10-15 kg) i czarnym (15-20 kg).

 

Dlaczego guma może zastąpić hantle i sztangi? Sprawdź sposób ich działania

 

Taśmy treningowe zapewniają progresywny opór. Zasada ich wykorzystywania jest bardzo prosta. Im mocniej rozciągnięta guma, tym większe obciążenie podczas wykonywania danego ćwiczenia z wykorzystywaniem profesjonalnych bandów. Stopniowe zwiększanie oporu przełoży się na wzrost efektywności treningu oraz zminimalizuje ryzyko występowania kontuzji. To właśnie możliwość wyboru konkretnej wersji taśmy sprawia, że jest ona akcesorium uniwersalnym. Możesz przecież rozpocząć swoją przygodę z bandami od niebieskiej gumy i obserwować progres poprzez zmianę kolorów takiego wyposażenia.

 

 Zobacz w sklepie: taśma oporowa yellowFLAT band, pętla oporowa yellowLOOP bandguma oporowa yellowPOWER band