W jakim celu stosujemy sztywny taping?

12-10-2020

Drobne urazy lub zdecydowanie groźniejsze kontuzje są częścią współczesnego sportu. Wypadki chodzą po ludziach, dlatego w tym artykule podpowiemy, w jaki sposób możesz dobrze zabezpieczyć się przed częstymi urazami mechanicznymi.

Niech kontuzje omijają Cię szerokim łukiem. Zabezpiecz się przed urazami sztywnym tejpem!

Niezależnie od wybranej dyscypliny oraz częstotliwości treningu każda osoba, która regularnie uprawia sport, narażona jest na mniejsze lub większe urazy. Jak wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć. W takie hasło doskonale wpisuje się sztywny taping, który możesz znaleźć w asortymencie naszego sklepu yellowSPORT. Proponujemy nieelastyczne taśmy, stosowane nie tylko przez profesjonalistów, ale również amatorów sportu. Ich rolą będzie prewencja, czyli zabezpieczenie stawów przed uszkodzeniem w trakcie wysiłku fizycznego.

W jakich dyscyplinach sportowych można wykorzystać taping nieelastyczny? M.in. w popularnych sportach kontaktowych, takich jak piłka nożna czy koszykówka, gdzie często dochodzi do urazów stawów skokowych, stawów międzypaliczkowych, kciuka, nadgarstka itp.

Jedna metoda, dwa zastosowania. Sztywny taping sprawdza się również po kontuzjach

Czasami wystarczy chwila nieuwagi, źle postawiony krok i kontuzja gotowa. Nie zawsze jesteś w stanie ją przewidzieć. Jak postępować, gdy wystąpi? W sytuacji, kiedy nie udało się zapobiec uszkodzeniu ciała, warto zastosować plastrowanie statyczne. Oklejenie tejpem sztywnym, zmniejszy zakres ruchu w stawach, zminimalizuje skutki obrażenia i przyspieszy powrót zawodnika do gry. Usztywnienie danej kończyny pozwala kontrolować zakres ruchu, dzięki czemu staw pracuje tylko w określonej płaszczyźnie, bez możliwości pogłębienia urazu.

Warto jednak wiedzieć, że taping sztywny może być stosowany również przez osoby nieuprawiające sportu. Odpowiednio naklejone mogą stanowić metodę terapeutyczną przy przeciążeniu mięśni i tkanek miękkich, niestabilności stawów czy pomóc w odciążeniu bolesnych struktur. Dzięki szerokiej gamie rozmiarów dopasujesz bawełniane taśmy do swoich potrzeb.

Zobacz w sklepie: yellowSPORTS TAPE, yellowRIGID TAPEyellowWRAP

Kupuj
bezpiecznie

 • Płatność
  kartą lub przelewem
 • Pomoc konsultanta
  pn-pt: 8:00 - 16:00
 • Darmowy transport
  od 150 zł
 • Superszybka wysyłka
  nawet w 24h