Informację o produktach yellowSPORT

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat produktów 

 

1. Czym charakteryzuje się taśma do kinesiotapingu yellowTAPE?

yellowTAPE – taśma wykonana z bawełny, hipoalergiczny klej akrylowy nałożony faliście. Długość rolki 5 metrów, dostępne dwie szerokości 5cm oraz 7,5 cm. Kolor taśmy nie wpływa na jej działanie. Rozciągliwość taśmy 130-140%.

 

Więcej informacji odnoście taśm do kinesiotapingu yellowTAPE oraz pełna kolorystyka dostępna TUTAJ.

 

2. Na jak długo starcza taśma do kinesiotapingu?

Bardzo dużo zależy od oklejanej okolicy, sposobu aplikacji i częstotliwości stosowania kinesiotapingu. Istnieją aplikacje wykonywane z jednego odcinka taśmy oraz takie, do których stosuje się cztery. Średnio jeden odcinek taśmy stosowany do oklejenia to około 20-25 cm.

 

3. Jaka jest charakterystyka taśm sportowych?

Taśmy yellowSPORT wykonane są z bawełny. Dostępne są w 3 szerokościach: 2,5cm, 3,8cm, 5cm. Wszystkie taśmy mają ząbkowane brzegi, które ułatwiają odrywanie odpowiedniej ilości taśmy bez użycia nożyczek.

 

Więcej informacji odnoście taśm do sztywnego tapingu dostępna TUTAJ.

 

4. Na jak długo starcza taśma do tapingu?

Ze względu na różnice zużycia taśmy wynikające z miejsca aplikacji nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Zdarzają się sytuacje, w których wystarczy 40 cm taśmy do zatejpowania wybranego fragmentu ciała, czasem potrzeba ponad 3 metry taśmy.

 

5. Charakterystyka igieł do suchego igłowania.

Igły do suchego igłowania najczęściej wykonane są ze stali nierdzewnej. Dostępne są igły z uchwytem metalowym lub z tworzywa sztucznego. Standardowo igły są pakowane w opakowanie papierowo-foliowe, które zabezpiecza je przed utratą sterylności. Igły dostępne są w wersjach z prowadnicą lub bez.

 

Więcej informacji odnoście procesu suchego igłowania oraz dostępne rozmiary igieł do zobaczenia TUTAJ.

 

6. Jakie igły najlepiej wybierać, jaki rozmiar będzie najlepszy do danej dolegliwości?

O doborze rozmiaru igły decyduje fizjoterapeuta wykonujący zabieg suchego igłowania. Na długość igły będzie wpływało położenie oraz budowa mięśnia, na którym ma być wykonywany zabieg.

 

7. Do czego służy bandaż kohezyjny?

Bandaż kohezyjny służy do zabezpieczenia stawów po urazie, tworzenia opatrunków kompresyjnych, mocowania szyn unieruchamiających, a także zabezpieczania opatrunków, które nie posiadają kleju oraz podtrzymywania wszelkich opatrunków nieprzylepnych. 

 

Wszystkie rodzaje bandaży kohezyjnych dostępne TUTAJ.

 

8. Czy bandaż kohezyjny jest wielorazowy? 

Bandaż kohezyjny nie jest produktem wielorazowym. Należy używać go tylko raz, a po użyciu trzeba bandaż kohezyjny usunąć i wyrzucić. Nie powinno ponownie używać się bandażu kohezyjnego ze względu na ryzyko infekcji i utraty elastyczności. 

 

9. Z jakim naciągnięciem używać bandaży kohezyjnych?

Rozciągliwość bandaża to około 180%. Podobnie jak w tradycyjnych bandażach elastycznych naciągnięcie bandaża kohezyjnego musi zapewnić stabilne mocowanie opatrunku lub unieruchomienie opatrywanej okolicy. Jednocześnie bandaż nie może uciskać opatrywanej okolicy, aby nie zaburzać krążenia krwi. Podczas stosowania bandaży zawsze należy obserwować opatrywaną okolicę, czy nie występują w niej symptomy niedokrwienia takie jak zasinienie, bladość, czy obniżenie temperatury ciała.

 

10. Jakie materiały wykorzystywane są w linii yellowSPORT?

- Taśmy do tapingu oraz taśmy do kinesiotapingu wykonane są z bawełny. Zastosowany w nich klej to hipoalergiczny klej akrylowy.

- Taśma piankowa yellowFOAM również pokryta jest klejem akrylowym, ale wykonana jest z pianki polietylenowej.

- Podkład yellowWRAP wykonany jest z pianki poliuretanowej.

- Bandaż kohezyjny yellowBAND wykonany jest w zmiennych proporcjach z: 40-50% włókniny poliestrowej, 30-40% bezlateksowego kleju z syntetycznego kauczuku (poliizoprenu) oraz 5-10% Spandexu.

 

11. Jakie działanie mają plastry silikonowe?

Plaster silikonowy zapobiegający otariom jest wykonany z medycznego silikonu, którego wierzchnia warstwa pokryta jest materiałem. W opakowaniu warstwa silikonu zabezpieczona jest papierem. Plaster zabezpiecza skórę przed uciskiem i tarciem, które mogłyby spowodować jej uszkodzenie. Po ściągnięciu papieru zabezpieczającego plaster należy umieścić w miejscu, które chcemy chronić przed otarciem, silikon będzie przylegał do skóry, zabezpieczając plaster przed przesuwaniem się. Po zakończeniu korzystania z plastra może on zostać łatwo odklejony od skóry, nie pozostawiając na jej powierzchni żadnych śladów. Po użyciu warstwa silikonu powinna zostać umyta w ciepłej wodzie z mydłem, następnie plaster należy pozostawić do wyschnięcia, następnie zabezpieczyć silikon ponownie papierem zabezpieczającym, aby nie uległ zabrudzeniu przed następnym użyciem.

 

Wszystkie rodzaje plastrów i przylepców do zobaczenia TUTAJ.

 

12. Na jakiego bazie głównego oleju powstały olejki do masażu OXD?

Olejek do masażu OXD jest na bazie oleju parafinowego. Olej parafinowy należy do grupy olejów mineralnych, jest bardziej odporny na działanie temperatury i nie stanowi pożywki dla bakterii w odróżnieniu od olejów roślinnych. Neutralny zapach olejku do masażu sprawia, że jest to produkt uniwersalny, który może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z olejkami zapachowymi.

 

Produkty do masażu OXD dostępne TUTAJ.

 

13. Na jakiej zasadzie działa klej do tapingu?

Klej do tapingu to nic innego jak klej w sprayu, dodatkowa warstwa klejąca, sprawia, że taśma trzyma się jeszcze lepiej, niż przyklejona bezpośrednio do skóry.

 

Klej do taśm sportowych dostępny TUTAJ.

 

14. Na jakiej zasadzie działa Remover?

Remover działa na zasadzie rozpuszczalnika. Rozpuszcza klej, dzięki temu taśma może zostać odklejona bez ryzyka uszkodzenia skóry i pozostawienia resztek kleju na skórze. Aby odkleić taśmę, należy spryskać brzegi taśmy Removerem, a następnie delikatnie odklejać taśmę od skóry. Resztki kleju należy zmyć ze skóry wodą z mydłem.

Remover ma w składzie Limonen, który jest olejem cytrusowym i może wywoływać alergie!

 

15. Jakie certyfikaty posiadają produkty yellowSPORT?

- Certyfikowany System Zarządzania Jakością zgodny z normą EN 13485: 2016 gwarantujący produkcję w kontrolowanych warunkach.

- Deklarację Zgodności dla wyrobów medycznych od producenta.