Poduszka Sensomotoryczna


Poduszka sensomotoryczna ze względu na swój spłaszczony, okrągły kształt znana jest również jako beret rehabilitacyjny. Najpopularniejszym modelem jest dysk rehabilitacyjny z kolcami, jedna strona pokryta jest wystającymi gumowymi kolcami, które podczas użytkowania wpływają na receptory czucia, a po drugiej stronie poduszka sensoryczna posiada albo niewielkie wypustki, albo jest całkowicie gładka. Dobrej jakości poduszki sensoryczne mają wentyl, dzięki któremu można regulować stopień ich napompowania, w zależności od potrzeb, sposobu użytkowania, czy dla stopniowania trudności ćwiczeń.

Sensoryczna poduszka – zastosowanie

W niektórych klubach sportowych dysk do rehabilitacji jest wykorzystywany do ćwiczenia równowagi, zmniejsza to ryzyko kontuzji podczas rywalizacji sportowej. Dysk do rehabilitacji z kolcami jest również niezbędnym wyposażeniem niemal każdego gabinetu fizjoterapii. Fizjoterapeuci korzystają z niego, pracując z dziećmi z wadami postawy, z osobami dorosłymi np. po incydentach neurologicznych, ze sportowcami po kontuzjach oraz podczas treningów medycznych. Poduszka sensoryczna cena tego produktu zwykle nie jest wysoka, a na pewno jest zdecydowanie niższa niż cena ergonomicznego krzesła do pracy, dlatego po początkowej niepewności wiele osób decyduje się zabrać ze sobą beret sensoryczny do siedzenia do pracy. Poduszka sensomotoryczna do siedzenia to ta sama poduszka, na której można ćwiczyć w domu. Ułożona na krześle służy do ochrony kręgosłupa przed dolegliwościami bólowymi, wynikającymi z braku ruchu i długotrwałego przebywania w jednej pozycji. Stosując dysk sensoryczny do siedzenia, nie można przyjąć wyuczonego sposobu siedzenia, niestabilne podłoże, które tworzy poduszka sensoryczna do siedzenia, mobilizuje mięśnie do aktywności, chroniąc tym stawy kręgosłupa przed przeciążeniami. Poduszka sensoryczna na krzesło może być stosowana również przez dzieci i młodzież, podczas korzystania z komputera oraz odrabiania lekcji. Wykorzystanie poduszki sensoryczne do siedzenia to nie jedyna możliwość, zastosowanie dla niej znajdzie się również podczas ćwiczeń w domu, nawet na niewielkiej powierzchni. Dysk sensoryczny cena takiego produktu nie jest wysoka, między innymi dlatego poduszka beret sensoryczna jest doskonałym uzupełnieniem domowej siłowni. Fizjoterapeuci często rekomendują swoim klientom dyski rehabilitacyjne do ćwiczeń podczas leczenia skręcenia stawu skokowego, dla osób narażonych na tego typu kontuzje najlepiej, aby beret sensoryczny był stosowany podczas ćwiczeń do wzmacniania stabilizacji jeszcze zanim pojawi się jakakolwiek kontuzja.

Poduszka sensomotoryczna cena

Szukając produktu, jakim jest beret rehabilitacyjny cena będzie istotnym kryterium. Warto jednak zwrócić uwagę na opis produktu i podczas wyboru sprawdzić elementy takie jak: możliwość pompowania poduszki (obecność wentylu) oraz czy w zestawie z poduszką jest również pompka, czy trzeba dokupić ją osobno. Poduszka sensomotoryczna sklep, w którym najłatwiej znajdziemy i dobierzemy ten produkt to sklep dla fizjoterapeutów. Berety rehabilitacyjne w takim miejscu są sprawdzane przez wykwalifikowanych sprzedawców i są produktami wysokiej jakości, które mogą być stosowane zarówno w warunkach domowych, jak i w gabinetach fizjoterapii czy siłowniach. Niezależnie od tego, czy ktoś prowadzi aktywny tryb życia, czy większość dnia spędza siedząc przed komputerem, dysk rehabilitacyjny jest dobrą inwestycją.
Kupuj
bezpiecznie

 • Płatność
  kartą lub przelewem
 • Pomoc konsultanta
  pn-pt: 8:00 - 16:00
 • Darmowy transport
  od 150 zł
 • Superszybka wysyłka
  nawet w 24h