Piłki


Piłka gimnastyczna, czyli niezastąpiony przyrząd do ćwiczeń i rehabilitacji

Można ją spotkać na sali gimnastycznej, w klubie fitness, w gabinecie fizjoterapii i w wielu innych miejscach, gdzie wykonuje się ćwiczenia. Piłka gimnastyczna, gdyż to ona jest głównym przedmiotem tego artykułu, stanowi znakomity przyrząd treningowy oraz rehabilitacyjny. Dziś zdradzimy kilka szczegółów na jej temat i podpowiemy, gdzie znaleźć piłkę wysokiej jakości.

Jedna piłka i nieskończenie wiele zastosowań. Czas dowiedzieć się więcej!

Niektórzy z nimi ćwiczą, inni na nich siedzą – piłki rehabilitacyjne to jedyne w swoim rodzaju akcesoria fitness, dostępne na rynku. Wykonane z wytrzymałego materiału zapewniają komfortowe, a przy tym bezpieczne użytkowanie. Dysponując piłką gimnastyczną, można wykonywać rozmaite ćwiczenia korekcyjne, a także rehabilitacyjne. Podczas pracy ze specjalistą, na piłce da się skutecznie wzmacniać mięśnie oraz korygować wygląd sylwetki.

Najczęściej wykorzystywanym typem piłki gimnastycznej jest ta gumowa, opracowana do ćwiczeń wzmacniających i rozluźniających, np. yellowGYM ball o średnicy 65 lub 75 cm. Świetnie nadaje się ona również do aktywności, skierowanych na ból w okolicy kręgosłupa i stawów.

Odpowiednio wykorzystywana piłka gimnastyczna (https://yellowsport.pl/fitness/pilki/) ma korzystny wpływ na kręgosłup, który w efekcie ćwiczeń zostaje wzmocniony. Poprawie ulega też jego mobilność, a wszelkie dolegliwości bólowe maleją albo całkowicie ustają – pod warunkiem, że rehabilitacja odbywa się pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty bądź rehabilitanta. Jeśli sytuacja nie wymaga pomocy fachowca, z piłki gimnastycznej zaleca się korzystać samemu, choćby w domu. Kilka prostych, prawidłowo i systematycznie wykonywanych ćwiczeń z piłką może zmniejszyć problem garbienia się i ogólnie poprawić postawę.

Zainwestuj w profesjonalny sprzęt gimnastyczny i odczuj duże korzyści.

Rynek ma wiele do zaoferowania, również w kwestii takich przyrządów, jak piłki gimnastyczne. Oprócz tych klasycznych gumowych, w sklepach możemy natrafić na piłki z wypustkami oraz uchwytami. Popularne są także modele w kształcie tzw. fasolki i mini piłeczki przeznaczone do masażu. W naszym sklepie yellowSPORT zebraliśmy piłki rehabilitacyjne, które można wykorzystać na wiele sposobów – w klubie fitness, jak też we własnym domu. Jeżeli wiesz, jakie ćwiczenia na piłce będą dla Ciebie najlepsze, zaopatrz się w sprzęt do ich wykonywania. Aktywność fizyczna w formie treningu z piłką gimnastyczną przynosi dużo dobrego – przekonaj się!Kupuj
bezpiecznie

 • Płatność
  kartą lub przelewem
 • Pomoc konsultanta
  pn-pt: 7:30 - 15:30
 • Darmowy transport
  od 150 zł
 • Superszybka wysyłka
  nawet w 24h