IGŁOTERAPIA


Suche igłowanie to obecnie bardzo popularna metoda pracy fizjoterapeutów. Do zabiegu wykorzystuje się bardzo cienkie igły. Podczas suchego igłowania do ciała nie jest wprowadzana żadna substancja lecznicza, efekt zabiegu wynika jedynie z reakcji organizmu na igłę wbitą w punkt spustowy. Jest to bardzo efektywna metoda pracy z dolegliwościami bólowymi, jednak wymaga zachowania najwyższych standardów higieny w gabinecie.

Igły SOMA, które można kupić w sklepie yellowSPORT wyposażone są w prowadnicę, która ułatwia wykonanie zabiegu terapeucie, minimalizując odczucia bólowe pacjenta. Igły wykonane są ze stali chirurgicznej, a każda z igieł jest osobno zapakowana, dzięki czemu pacjent ma gwarancje, że używana do zabiegu igła jest sterylna.

Jednorazowe igły stosowane do suchego igłowania powinny być po użyciu wyrzucane do specjalnych pojemników na odpady medyczne. Pojemniki w czerwonym kolorze dostępne w dwóch pojemnościach pozwalają na zabezpieczenie zużytych igieł. Są nieprzemakalne i odporne na przekłucie, minimalizuje to ryzyko przypadkowego zakłucia się zużytą igłą po jej wyrzuceniu. Dodatkowo pojemniki posiadają etykietę ostrzegawczą oraz informacje zgodne z wymaganiami PZH.

Wygodnym środkiem do odkażania skóry przed zabiegiem są gaziki do dezynfekcji ALKOPAD. Pakowane pojedynczo niewielkie włókninowe kompresy nasączone alkoholem izopropylowym dokładnie odkażają skórę przed wkłuciem igły. Są gotowe do użycia bezpośrednio po wyciągnięciu z opakowania.

Aby zachować bezpieczeństwo terapeuty i pacjenta podczas wykonywania suchego igłowania nie można zapominać o stosowaniu jednorazowych rękawic. W yellowSPORT dostępne są rękawice nitrylowe, rękawice lateksowe oraz rękawice winylowe. Pomimo różnych materiałów, z których zostały wykonane, wszystkie te rodzaje rękawiczek będą odpowiednie do zastosowania podczas suchego igłowania.
Kupuj
bezpiecznie

 • Płatność
  kartą lub przelewem
 • Pomoc konsultanta
  pn-pt: 8:00 - 16:00
 • Darmowy transport
  od 150 zł
 • Superszybka wysyłka
  nawet w 24h