Odzież kompresyjna

Pokaż: 12

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 6

Pokaż: 12

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 6

Kategorie - Odzież kompresyjna 

Odzież kompresyjna to wyroby medyczne niezbędne w kompresjoterapii. Dzięki zastosowaniu bielizny kompresyjnej w tym: skarpet kompresyjnych, opasek kompresyjnych i rękawów kompresyjnych można złagodzić objawy choroby, a także poprawić wynik wysiłków fizycznych. Odzież kompresyjna sprzyja utrzymaniu ciepła na skórze i jest stosowana przez sportowców do ograniczenia drgań mięśni i urazów mechanicznych. Jest również szeroko stosowana przez lekarzy jako odzież kompresyjna medyczna dla pacjentów ze schorzeniami żylnymi, takimi jak zakrzepica, lub przy nadciśnieniu płucnym. Bielizna kompresyjna posiada również właściwości terapeutyczne i rehabilitacyjne po operacji lub porodzie. Może również pomóc w zapobieganiu i poprawianiu stanu żylnego, który jest szczególnie ważny dla osób mających problemy ze stopami. Dzięki temu, że ubrania kompresyjne są bardziej elastyczne niż inne rodzaje bielizny, umożliwiają one swobodną ruchomość podczas noszenia.

Ubrania te służą nie tylko do celów medycznych, ale także można je z powodzeniem stosować do celów fitness lub rekreacyjnych. Bielizna kompresyjna wspiera także mięsie odpowiedzialne za utrzymanie postawy ciała w trakcie ćwiczeń. Kompresja to inaczej leczenie uciskiem. Ucisk powoduje lepsze krążenie i zwiększa ilość tlenu transportowanego razem z krwią do naszych mięśni. Jest to bardzo skuteczny sposób poprawiający zdrowie i hamujący dolegliwości. Odzież kompresyjną stosujemy w przypadku obrzęków, niewydolności żylnej, ale również podczas treningu, aktywności fizycznych. Dlatego wyszczególnia się odzież kompresyjna do biegania, odzież kompresyjna na siłownię, odzież kompresyjna na rower

 

Odzież kompresyjna i bielizna kompresyjna - jak działa na organizm? 

Sportowcy przeważnie sięgają po gotowe produkty kompresyjne takie jak  skarpety kompresyjne, opaski kompresyjne i rękawy kompresyjne. Dzięki stosowaniu odzieży kompresyjnej następuje szybsza regeneracja po wysiłku fizycznym i poprawa efektywności przez neutralizowanie mleczanu we krwi. Podczas rozgrzewki, przyspiesza wzrost temperatury, a w czasie ćwiczeń zmniejsza drgania, zapewniając lepszą stabilizację i zwiększenie propriocepcji. Ucisk zewnętrzny pomaga również w szybszej regeneracji, zmniejszając ból, obrzęki czy stany zapalne, ale również dzięki temu, że zwiększa się podparcie dla mięśni, następuje wzrost ich siły i wydolności. A to wszystko przy zachowaniu ciągłej regularności treningów. Rękawy kompresyjne często wyposażone są w silikonowe taśmy, które wpływają na ukierunkowane wsparcie dla określonych partii ciała. Zmniejszone wibracje tkanki mięśniowej, poprawiają krążenie krwi. W przypadku skarpet kompresyjnych jest podobnie. Dzięki uciskowi mamy pewność, że nasze mięśnie są odpowiednio odżywione, a to w pozytywny sposób wpłynie na ich wydajność.

 

Odzież kompresyjna to idealna ochrona oraz wsparcie dla osób uprawiających sport wspomagająca sportowców nie tylko w trakcie treningów, ale skracająca również czas potrzebny na regenerację między kolejnymi jednostkami treningowymi. Odzież kompresyjna i bielizna kompresyjna wykorzystują technologię kompresji, aby stymulować mięśnie oraz łagodzić ból i uczucie ciężkości. Poprawia to również przepływ krwi do mięśni, co zwiększa ich wydajność podczas ćwiczeń. Odzież tego typu tworzona jest z materiałów elastycznych, dzięki czemu dopasowuje się do sylwetki i skutecznie spina mięśnie na całej powierzchni ciała, bez uciskania ich. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych urazów wynikających z niedostatecznego wsparcia dla mięśni. Oprócz tego odzież kompresyjna ma szerokie zastosowanie w rehabilitacji po urazach lub operacjach ortopedycznych, ponieważ wspiera stawy i kości. Ucisk powoduje lepsze krążenie i zwiększa ilość tlenu transportowanego razem z krwią do naszych mięśni. Jest to bardzo skuteczny sposób poprawiający zdrowie i hamujący dolegliwości.

Stosowanie rękawów kompresyjnych, skarpet kompresyjnych, opasek kompresyjnych warto skonsultować z lekarzem lub fizjoterapeutą. Ze względu na silne oddziaływanie na organizm ludzki, istnieją przeciwwskazania do używania wyrobów uciskowych w przypadku: alergii na składniki zawarte w produkcie, stanów zapalnych skóry czy zaburzeniach krążenia.

 

Weryfikacja
Zgodnie z ustawą z 7 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych informujemy, że produkt, który chcesz obejrzeć jest wyrobem medycznym przeznaczonym dla profesjonalistów, oferowanym przez YELLOWSPORT sp. z o. o. z siedzibą w Katowicach
Potwierdź, że wykonujesz zawód medyczny Prosimy o zaznaczenie jednego z poniższych pól