Skarpety kompresyjne


O skarpetach kompresyjnych mówi się w ostatnich latach bardzo dużo – głównie pod kątem polepszania wyników treningów, poprawiania sprawności osoby aktywnej. Czy faktycznie skarpety kompresyjne są w stanie wydłużyć nasz trening czy poprawić wydolność naszego organizmu? Czy kompresyjne skarpety wpływają na nasze zdrowie? Gdzie kupować skarpety kompresyjne, aby mieć pewność, że jest to produkt najwyższej jakości?

Skarpety kompresyjne


Skarpety kompresyjne mają za zadanie poprawiać krążenie żylne, co z kolei ma przekładać się na poprawę pracy serca. Oznacza to, że przy klasycznym przepływie krwi nasze tętno ma być nieco niższe, natomiast przy maksymalnym tętnie ma wzrastać ilość krwi pompowanej przez serce (i jednocześnie zwiększa się ilość tlenu dostarczanego do mięśni). Ucisk skarpet kompresyjnych wpływa na optymalizację ilości składników odżywczych transportowanych do mięśni, co przekłada się na zwiększenie ich wydolności.

Skarpety kompresyjne w badaniach


Kompresyjne skarpety faktycznie działają – wykazują to liczne testy oraz badania. Najciekawszym jest obserwacja biegaczy na długich dystansach. Okazuje się, że nie tylko osiągają oni lepszy czas, ale również zauważa się u nich znacznie mniejsze uszkodzenia mięśni. Faktem jest także to, że skarpety kompresyjne wpływają na znacznie szybszą i skuteczniejszą regenerację organizmu. Sami producenci zapewniają, że ich kompresyjne skarpety znacząco wpłyną na zmniejszenie tętna podczas wysiłku, zwiększenie wydolności krążenia, lepszy metabolizm mięśni. Skarpety kompresyjne powinien mieć w swojej szafie każdy biegacz!

Kompresyjne skarpety – jak dobierać?


Jak dobierać skarpety kompresyjne? Cena powinna być głównym wyznacznikiem? Przede wszystkim ważny jest rozmiar naszej nogi oraz obwód łydki. Ważne jest, aby skarpety kompresyjne faktycznie działały, a nie jedynie uciskały. Aby mieć pewność, że produkt przez nas kupowany jest wartościowy, warto spojrzeć na metkę. Znajdziemy tam najważniejsze informacje – pożądany parametr to ucisk na poziomie 22-32 mmHg.

Skarpety kompresyjne damskie


Gdzie kupić skarpety kompresyjne damskie? Wybór tego rodzaju produktów jest szeroki, jednak warto kupować skarpety kompresyjne damskie w sklepach internetowych. Oferują nam one nie tylko najkorzystniejsze ceny, ale również ciekawe wzory i kolory. Firmy produkujące skarpety kompresyjne damskie dokładają wszelkich starań, aby oferowane produkty spełniały wszelkie oczekiwania.

Czy warto mieć skarpety kompresyjne cena w swojej szafie?


Wiele osób zastanawia się, czy kupić skarpety kompresyjne. Cena pary skarpet nie jest niska – ceny rozpoczynają się od 100 zł i idą w górę. Warto jednak zdecydować się na skarpety kompresyjne. Cena takiego produktu nie jest wysoka w porównaniu z wysoką jakością, dbałością o detale oraz materiałami wykorzystanymi do ich produkcji.Kupuj
bezpiecznie

 • Płatność
  kartą lub przelewem
 • Pomoc konsultanta
  pn-pt: 8:00 - 16:00
 • Darmowy transport
  od 150 zł
 • Superszybka wysyłka
  nawet w 24h