TAPING


Taśmy do tapingu sztywnego i elastycznego to doskonały sposób na zapobieganie kontuzjom i bólowi. Dostępne są w wielu rozmiarach i kolorach. Każdy znajdzie coś dla siebie.


Taśmy do tapingu dzielą się na sztywne i elastyczne. Taping sztywny służy do zmniejszania zakresu ruchu w stawach, zabezpieczając je przed kontuzjami podczas uprawiania sportu. Plastry tejpy stosowane w tej metodzie dostępne są w dwóch rodzajach pokryte klejem w całości lub z klejem nałożonym w paski. Najpopularniejsze są taśmy sztywne w kolorze białym, wykonane z bawełny. Ze względu na ograniczenia ruchomości w oklejanym miejscu taśmy ściąga się bezpośrednio po zakończeniu aktywności na czas której zostały naklejone.


Taśmy (tejpy) stosowane w plastrowaniu dynamicznym rozciągają się wzdłuż, dzięki czemu nie zmniejszają zakresu ruchu w miejscu oklejenia. Plastry do tapingu elastycznego (kinesiotapingu) są najczęściej wykonane z bawełny, a ich grubość jest zbliżona do grubości ludzkiej skóry. Oklejenie powinno być noszone przez kilka dni (3-7). Sposób naklejania taśm jest szczególnie istotny i najlepiej jeśli jest konsultowany z fizjoterapeutą. Właściwe naklejenie taśmy taping może wpływać nie tylko na komfort jej stosowania i długość utrzymywania się jej na skórze, ale również na działanie taśm na mięśnie, powięź i odżywienie tkanek.


Jak działa taping?


Kolorowe plastry coraz częściej można zauważyć nie tylko na boiskach sportowych, ale również u osób niezwiązanych zawodowo ze sportem. Nie jest dziwne, właściwie naklejone taśmy zmniejszają dolegliwości bólowe, poprawiają odżywienie i przyspieszają regenerację tkanek. Taśmy do tapingu nie zawierają leków ani substancji chemicznych, ich działanie wynika wyłącznie z pobudzania receptorów czuciowych w skórze oraz z wpływu na powięź i naczynia limfatyczne. Taping – plastry elastyczne może być stosowany również u dzieci, w korekcji wad postawy. Pozytywny wpływ na organizm oraz minimalne ryzyko skutków ubocznych decyduje o popularności metody jaką jest taping. Cena oklejenia u fizjoterapeuty zależy od wielkości wykonywanej aplikacji i ilości zabiegów.


Tejpy – cena


Chociaż wyglądają identycznie jak tradycyjne przylepce plastry taping są bardziej wytrzymałe. Cena taśmy do tapingu zależy od jej długości i szerokości. Dobrej jakości taśmy taping powinny być zarejestrowanym wyrobem medycznym. Plastry do tapingu sztywnego ze względu na sposób ich stosowania warto kupować w opakowaniach zbiorczych. Cena sztywnych plastrów do tapingu zwykle mieści się w przedziale od kilku do kilkudziesięciu złotych. W metodzie kinezjo taping cena rolki 5m to od ok. 20 do ok. 70 złotych.

Relatywnie niskie koszty, szerokie zastosowanie i niewielkie ryzyko skutków ubocznych sprawiają, ze taping plastry to metoda zyskująca coraz więcej zwolenników.
Kupuj
bezpiecznie

 • Płatność
  kartą lub przelewem
 • Pomoc konsultanta
  pn-pt: 8:00 - 16:00
 • Darmowy transport
  od 150 zł
 • Superszybka wysyłka
  nawet w 24h