Akcesoria do tapingu i taśm od yellowSPORT

Strona

Pokaż: 12

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 1-12 z 20

Strona

Pokaż: 12

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 1-12 z 20

Akcesoria do tapingu 

Sprzęt do tapingu to nic innego jak stosowanie specjalistycznych taśm i plastrów o elastycznej i nieelastycznej strukturze. Celem tych zabiegów ma być przede wszystkim unieruchamianie stawów, ich stabilizacja, poprawa krążenia krwi, zmniejszanie dolegliwości bólowych od strony mięśni i stawów, zmniejszanie obrzęków. Taping jest rekomendowany w sytuacjach bólu kręgosłupa, barków, kolan, uszkodzenia ścięgien Achillesa. Jak w praktyce działa taśma do tapingu? Jakie akcesoria do tapingu znajdziemy na polskim rynku?

 

Taśmy do tapingu – jak działają?

Taśma do tapingu nie posiada żadnych właściwości chemicznych – chociaż wiele osób jest o tym przekonana. Taśmy te mają za zadanie delikatnie unosić skórę i poprawiać jakość krążenia krwi i limfy pomiędzy skórą a mięśniami. Taśmy do tapingowania swoją grubością zbliżone są do naszej skóry, przez co ich noszenie jest praktycznie niewyczuwalne. Taśmy są odporne na działanie wilgoci, pozwalają także skórze swobodnie oddychać. Dodatkowo użytkownicy mogą wybierać liczne akcesoria do tapingu, dzięki którym zabezpieczą plastry lub też w bezpieczny i bezbolesny sposób je usuną. Taśmy do tapingu dzielimy na elastyczne (ich rolą jest łagodzenie dolegliwości bólowych, usuwanie obrzęku, polepszenie działania mięśni) oraz nieelastyczne – w ich przypadku zadaniem jest odciążanie urazów oraz unieruchamianie stawów.

 

Tapowanie sztywne i kinesiotapowanie to popularne techniki stosowane w medycynie sportowej i rehabilitacji, które pomagają w leczeniu urazów, zmniejszeniu bólu i zwiększeniu zakresu ruchu. Jednym z kluczowych elementów tych technik jest odpowiednie zastosowanie akcesoriów do tapingu. Taśmy do tapingu znajdziemy na stronach internetowych wiodących producentów – tak samo, jak akcesoria do tapingu. Jakie akcesoria do tapingu są obecnie najchętniej wybierane? Z pewnością pierwszym na liście jest zawsze szybkoschnący klej do tapingu, nożyczki do taśm sportowych, taśma piankowa przeciw otarciom oraz dyspenser taśm do kiniesiotapingu.

 

Taping - akcesoria

Gdzie znaleźć taping akcesoria? Przede wszystkim warto szukać ich w sklepach internetowych - w ich przypadku ceny będą znacznie niższe, co odciąży nasz portfel. Dodatkowo zakupy w sieci to spora oszczędność. Nie musimy szukać konkretnych produktów na mieście - wystarczy otworzyć przeglądarkę internetową. Niektóre popularne akcesoria do tapingu obejmują również specjalne aplikatory, które pomagają precyzyjnie nakładać taśmy. Ważne jest, aby wybierać akcesoria do tapingu zgodnie z potrzebami pacjenta i rodzajem urazu. Odpowiednie stosowanie akcesoriów do tapingu może pomóc w poprawie wyników terapii i przyspieszyć proces powrotu do zdrowia. 

Weryfikacja
Zgodnie z ustawą z 7 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych informujemy, że produkt, który chcesz obejrzeć jest wyrobem medycznym przeznaczonym dla profesjonalistów, oferowanym przez YELLOWSPORT sp. z o. o. z siedzibą w Katowicach
Potwierdź, że wykonujesz zawód medyczny Prosimy o zaznaczenie jednego z poniższych pól