Akcesoria do tapingu


Taping to dzisiaj jedna z najlepszych metod terapeutycznych, kiedy idzie o łagodzenie bólu, przyspieszanie procesów regeneracyjnych organizmu. Taping, nazywany inaczej plastrowaniem, stosowany jest w Polsce od dawna. Myli się także ten kto uważa, że taping jest metodą nową – opracowanie tego sposobu leczenia miało miejsce jeszcze w latach 70. XX wieku!
Taping akcesoria to nic innego jak stosowanie specjalistycznych taśm i plastrów o elastycznej i nieelastycznej strukturze. Celem tych zabiegów ma być przede wszystkim unieruchamianie stawów, ich stabilizacja, poprawa krążenia krwi, zmniejszanie dolegliwości bólowych od strony mięśni i stawów, zmniejszanie obrzęków. Taping jest rekomendowany w sytuacjach bólu kręgosłupa, barków, kolan, uszkodzenia ścięgien Achillesa. Jak w praktyce działa taśma do tapingu? Jakie akcesoria do tapingu znajdziemy na polskim rynku? Czy możemy stosować taping samodzielnie?

Taśmy do tapingu – jak działają?


Taśma do tapingu nie posiada żadnych właściwości chemicznych – chociaż wiele osób jest o tym przekonana. Jak więc działa? Taśmy te mają za zadnie delikatnie unosić skórę i poprawiać jakość krążenia krwi i limfy pomiędzy skórą a mięśniami. Taśmy do tapingowania swoją grubością zbliżone są do naszej skóry, przez co ich noszenie jest praktycznie niewyczuwalne. Taśmy są odporne na działanie wilgoci, pozwalają także skórze swobodnie oddychać. Dodatkowo użytkownicy mogą wybierać liczne akcesoria do tapingu, dzięki którym zabezpieczą plastry lub też w bezpieczny i bezbolesny sposób je usuną. Taśmy do tapingu dzielimy na elastyczne (ich rolą jest łagodzenie dolegliwości bólowych, usuwanie obrzęku, polepszenie działania mięśni) oraz nieelastyczne – w ich przypadku zadaniem jest odciążanie urazów oraz unieruchamianie stawów.

Akcesoria do tapingu


Taśmy do tapingu znajdziemy na stronach internetowych wiodących producentów – tak samo jak akcesoria do tapingu. Jakie akcesoria do tapingu są obecnie najchętniej wybierane? Z pewnością pierwszym na liście jest zawsze szybkoschnący klej do tapingu. Produkt ten jest kupowany razem z taśmami.

Taping – akcesoria


Gdzie znaleźć taping akcesoria? Przede wszystkim warto szukać ich w sklepach internetowych – w ich przypadku ceny będą znacznie niższe, co odciąży nasz portfel. Dodatkowo zakupy w sieci to spora oszczędność czasu. Nie musimy szukać konkretnych produktów na mieście – wystarczy otworzyć przeglądarkę internetową.Kupuj
bezpiecznie

 • Płatność
  kartą lub przelewem
 • Pomoc konsultanta
  pn-pt: 8:00 - 16:00
 • Darmowy transport
  od 150 zł
 • Superszybka wysyłka
  nawet w 24h