Taping elastyczny


Taping elastyczny nazywany też kinesiotapingiem lub plastrowaniem dynamicznym to metoda polegająca na oklejaniu różnych części ciała elastycznymi taśmami. Charakterystyczne dla taśm do kinesiotapingu są elastyczność do ok. 140% długości początkowej w jednym kierunku, ciężar i grubość zbliżone do grubości skóry i faliste nałożenie kleju. Taśma nie ma substancji aktywnych, jej działanie polega na wpływie na skórę, układ limfatyczny oraz mięśnie. Aplikację kinesiotapingu można nosić kilka dni, taśma jest odporna na działanie wody oraz pozwala skórze oddychać. W ofercie yellowSPORT znajdują się taśmy K-Tape w czterech kolorach, każdy znajdzie coś dla siebie.

Taping elastyczny


Taping, czyli zastosowanie specjalistycznych plastrów, staje się w Polsce coraz powszechniejszą metodą na walkę z urazami i kontuzjami. Do niedawna z tapingu korzystali wyłącznie sportowcy. Dzisiaj metoda ta rekomendowana jest dla wszystkich osób aktywnych, które uległy kontuzji. Jak działa taping? W jaki sposób możemy prawidłowo go wykonać? Co musimy wiedzieć przed zastosowaniem tapingu?
Wiele osób uważa, że taping to metoda nowa – spieszymy z wyjaśnieniami, że nie. Taping został opracowany w latach 70. XX wieku w Japonii. Jego popularność w Polsce rośnie przede wszystkim z powodu powiększającego się grona specjalistów zajmujących się tą dziedziną, jak również z powodu wysokiej dostępności produktów związanych z tapingiem.

Rodzaje tapingu: elastyczny i nieelastyczny


Taping dzielony jest na taping elastyczny i nieelastyczny – podział ten dotyczy zarówno metod plastrowania, jak i samych plastrów, dzielonych w ten sam sposób. Zastosowanie tapingu jest bardzo szerokie – tapingowanie jest wskazane w przypadku bólu kolan, kręgosłupa, barków, uszkodzenia ścięgna Achillesa, uszkodzenia mięśni czy problemów ze stawami. Taping elastyczny i nieelastyczny pozwala także na łagodzenie bólu stawów, korygowanie wad postawy, przyspieszenie gojenia się ran, ochronę przed kontuzjami i wiele innych.

Taping elastyczny


Taping elastyczny stosowany jest zdecydowanie najczęściej – taśmy elastyczne zakładane są przede wszystkim do łagodzenia dolegliwości bólowych, ale również do usunięcia obrzęków, polepszenia funkcjonowania mięśni, do zwiększania przepływu krwi. Taping elastyczny wykorzystuje plastry elastyczne, te z kolei tworzone są z bawełny oraz kleju akrylowego. Ich grubość i ciężar zbliżone są do ludzkiej skóry. Są wodoodporne, przepuszczają powietrze. Decydując się na taping elastyczny warto pamiętać, że taśmy możemy nosić od kilku do kilkunastu dni. Można odklejać je samodzielnie lub też poczekać aż same odpadną.
Kluczowym działaniem taśmy elastycznej jest lekkie unoszenie skóry i zwiększanie przestrzeni pod nią oraz mięśniami. Plaster naklejony w odpowiednim miejscu może także zmniejszać odczucia bólowe. Taping elastyczny powinien być wykonany z najwyższą precyzją, aby mieć pewność, że taśmy w sposób prawidłowy będą wspomagać rekonwalescencję stawów czy mięśni.

Taping elastyczny - sklep internetowy


Taping elastyczny wykonany przy pomocy taśm elastycznych – te z kolei znajdziemy w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych. Takie zakupy to prawdziwa wygoda: bez wychodzenia z domu możemy skompletować niezbędne elementy do wykonania tapingu. W ofercie topowych sklepów znajdziemy takie elementy tak taśmy elastyczne i nieelastyczne, szybkoschnące kleje do tapingu, żele przygotowujące do aplikacji taśm, preparaty do usuwania taśm.