Kompresy ciepło/zimno


Kontuzje są naszą codziennością – nie musimy uprawiać sportów, aby być na nie narażonymi. W sytuacjach ostrego bólu czy stanów zapalnych bardzo często nie wiemy jak sobie z nimi poradzić. Nie każdy stan zapalny wymaga wizyty lekarskiej – warto w takich sytuacjach mieć w domowej apteczce kompresy ciepło/zimno, których działanie jest niezwykle szerokie i które wspomogą nas w dochodzeniu do zdrowia. Czym są kompresy ciepło/zimno? Jak je stosować? Gdzie kupować kompresy ciepło/zimno?

Kompresy ciepło/zimno


Leczenie ciepłem i zimnem nie jest nowym wynalazkiem – w ten sposób radzili sobie już nasi przodkowie. Chłodzenie stanów zapalnych zimnymi okładami pozwalało na rozkurczanie mięśni, jak również na spowolnienie metabolizmu tkanek, zmniejszeniu przepływu krwi. Kompresy ciepło/zimno to idealne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu. Kompresy ciepło/zimno zaprojektowane są w taki sposób, aby móc stosować je zarówno na zimno, jak i ciepło – tajemnica tkwi w ich wypełnieniu żelowym.

Wskazania do stosowania kompresów ciepło/zimno


Wskazaniem do leczenia zimnem są wszelkie ostre i przewlekłe schorzenia stawów i kręgosłupa, schorzenia zwyrodnieniowe stawów, postrzały, skręcenia, zwichnięcia, bóle głowy, krwotoki z nosa, bóle zębów, zapalenie żył.
Leczenie ciepłymi kompresami zalecane jest w przypadku chorób reumatycznych, lumbago, zapalenia mięśni, zwichnięć, skręceń, bólów menstruacyjnych. Kompresy ciepło/zimno są uniwersalnym produktem, który warto mieć w domu i stosować w zależności od potrzeb. Kompresy ciepło/zimno dostępne są w różnorodnych rozmiarach.

Jak przygotować kompres żelowy ciepło/zimno?


Kompresy ciepło/zimno w przypadku konieczności leczenia zimnem przygotowuje się w następujący sposób: kompres umieszczamy na minimum 2 godziny w zamrażarce lub lodówka, po wyjęciu należy osuszyć go ściereczką i przyłożyć na chore okolice ciała. Pierwszy zabieg nie powinien być dłuższy niż 10 minut. Kolejne zabiegi można stopniowo wydłużać.
W przypadku leczenia ciepłem kompres możemy podgrzewać przez kilka minut w kuchenkach mikrofalowych lub też w gorącej wodzie (ale nie wolno dopuścić do wrzenia wody!). Kolejno torebkę osuszamy i okładamy chore miejsca.

Kompresy ciepło/zimno sklep internetowy


Gdzie kupić kompresy ciepło/zimno? Znajdziemy je przede wszystkim w aptekach. Chcąc mieć ich zapas w domowej apteczce kompresy ciepło/zimno warto zamawiać poprzez sieć, np. w sklepach dedykowanych sportowcom. Decydując się na zakup w sklepie internetowym możemy mieć pewność, że kompresy ciepło/zimno kupimy w znacznie korzystniejszych cenach. Na uwagę zasługuje również olbrzymi wybór tego typu produktów.