Bandaże sportowe, bandaże kohezyjne, bandaże elastyczne

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 1-12 z 103

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 1-12 z 103

Bandaże sportowe, bandaże kohezyjne, bandaże elastyczne

Produkty pierwszej potrzeby, jakimi są bandaże, w tym bandaże sportowe - bandaże kohezyjne i bandaże elastyczne. To podstawowe wyposażenie apteczki zarówno domowej, jak i w miejscu pracy czy samochodzie. Głównym zadaniem bandaży kohezyjnych i bandaży elastycznych jest podtrzymywanie i zabezpieczenie opatrunku przed przesuwaniem się podczas procesu gojenia się rany lub urazu np. zwichnięcia - bandaż na kostkę

 

Bandaże kohezyjne - właściwości i zastosowanie 

Bandaże kohezyjne od yellowSPORT wykorzystywane są przez medyków, fizjoterapeutów i sportowców. Bandaże kohezyjne natomiast niezwykle popularne stają się w weterynarii, ze względu na swoje właściwości samoprzylepne. Jednakże chętnie używane są również jako bandaże dla sportowców. Opaska tkana podtrzymująca to nic innego niż bandaż elastyczny. Jego struktura dobrze się rozciąga, dlatego doskonale sprawdza się przy terapii kompresyjnej, wspomagającej krążenie żylne. Do zamocowania tego rodzaju opaski niezbędna jest zapinka (dołączona do zestawu z bandażem). Bandaże są też świetnym wyborem do noszenia na co dzień. Mają one wiele zastosowań, umożliwiają większą swobodę ruchu osobom starszym lub niepełnosprawnym. Bandaże są lekkie i komfortowe. Jeśli trzeba zabezpieczyć większy obszar ciała, można skorzystać z opatrunku elastycznego, który ma postać paska o długości kilku metrów. Wszystkie rodzaje bandaży są bardzo przydatne, a ich stosowanie jest bezpieczne i dopasowane do potrzeb.

 

Bandaże kohezyjne, czym się charakteryzują?

Nie da się ukryć, że wśród bandaży elastycznych prym wiedzie bezlateksowa opaska kohezyjna, która dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych oraz rozmiarach. Dzięki obecności warstwy kohezyjnej oraz specjalnych przeszyć, dzięki czemu bandaż przywiera sam do siebie, bez konieczności używania zapinek. Ten produkt jest bardzo lekki, łatwy w użyciu (można rozrywać go za pomocą dłoni) oraz nie lepi się do ubrań, włosów i sierści, przez co chętnie wykorzystywany jest jako bandaż dla sportowców oraz bandaż dla weterynarii. Doskonale podtrzymuje opatrunki w miejscach o dużej ruchomości oraz sprawdza się w terapii kompresyjnej. 

 

Bandaże elastyczne 

Opaska elastyczna tkana to nic innego niż bandaż elastyczny, podtrzymujący. Jego struktura jest bardzo rozciągliwa i wytrzymała, dzięki czemu sprawdza się także podczas terapii kompresyjnej, przy zabezpieczaniu ran i obrzęków. Opaski bawełniane tkane, które zaliczane są do bandaży elastycznych wykonane są z naturalnych włókien bawełny, dzięki czemu jest bezpieczna dla skóry skłonnej do podrażnień i alergii. Bandaż bawełniany tkany również mocujemy przy pomocy zapinki. Ten produkt o elastycznych właściwości sprawdza się przy mocowaniu opatrunków, gdzie opaski o mniejszej elastyczności mogłyby się zsuwać. 

 

Bandaże sportowe 

Bandaże sportowe w tym bandaż chłodzący, który łączy ze sobą funkcję kompresji i chłodzenia. Zimny bandaż jest wielokrotnego użytku. Stosowany przy skręceniach, stłuczeniach czy zwichnięciach przynosi ulgę w bólu i zmniejsza obrzęki. Zalecany jest dla sportowców, którzy zmagają się z kontuzją. Wśród bandaży chętnie wykorzystywanych przez sportowców jest także bandaż kohezyjny, który dzięki swym walorom i łatwością użytkowania świetnie sprawdza się podczas uprawiania wielu dyscyplin sportowych. 

 

Jak wykorzystać bandaże? 

Bandażowanie uzależnione jest od celu i miejsca, dla którego chcemy dokonać aplikacji. Należy jednak pamiętać o podstawowych zasadach, które pozwalają na prawidłowe i bezpieczne użycie bandaża. Przede wszystkim, należy upewnić się, że materiał bandażowy jest czysty i bezpieczny do użytku. Następnie należy nanieść go na uszkodzone lub bolesne miejsce zgodnie z instrukcjami producenta. Należy unikać zakładania opasek zbyt ciasno, ponieważ może to być szkodliwe dla skóry. Trzeba także upewnić się, że ruchy podczas aplikacji są delikatne i powolne, aby uniknąć uszkodzenia skóry lub tkanek miękkich. Gdy już zostanie on odpowiednio nałożony, należy sprawdzić, czy jest szczelnie przylegający i dobrze skrojony. Bandaż powinien być również delikatnie sprawdzany co jakiś czas, aby upewnić się, że nadal trzyma się na miejscu. Należy pamiętać, aby zawsze używać bandażu ściśle określonego do celu, w jakim ma być użyty. Pamiętaj o bezpieczeństwie podczas stosowania bandaża każdego rodzaju jednakowo przy zastosowaniu bandaża kohezyjnego czy bandaża elastycznego.

 

 

Weryfikacja
Zgodnie z ustawą z 7 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych informujemy, że produkt, który chcesz obejrzeć jest wyrobem medycznym przeznaczonym dla profesjonalistów, oferowanym przez YELLOWSPORT sp. z o. o. z siedzibą w Katowicach
Potwierdź, że wykonujesz zawód medyczny Prosimy o zaznaczenie jednego z poniższych pól