Taśmy do kinesiotapingu

Strona

Pokaż: 12

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 1-12 z 21

  1. Special Price 119,00 zł 110,19 zł (-16%) Regular Price 142,00 zł
    Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni przed obniżką: 142,00 zł
  2. Special Price 119,00 zł 110,19 zł (-16%) Regular Price 142,00 zł
    Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni przed obniżką: 142,00 zł
  3. Special Price 119,00 zł 110,19 zł (-16%) Regular Price 142,00 zł
    Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni przed obniżką: 142,00 zł
Strona

Pokaż: 12

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 1-12 z 21

Taśmy do kiniesiotapingu 

Taping elastyczny powstał w latach 70. Od tego czasu plastry kinesiotaping zyskały popularność nie tylko wśród sportowców, ale też osób niezwiązanych ze sportem. Kolorowe taśmy stosowane są między innymi w terapii przeciwbólowej, przeciwobrzękowej, czy korekcji wad postawy. Taśma do kinesiotapingu najczęściej wykonana jest z bawełny z domieszką włókien elastycznych, jej grubość i ciężar zbliżony jest właściwościami do ludzkiej skóry. Akrylowy, hipoalergiczny klej nakładany jest faliście, co wzmacnia efekt terapeutyczny oraz przyleganie taśmy do ciała. Klej aktywowany jest ciepłem, dlatego po przyklejeniu plastry do kinesiotapingu należy kilkukrotnie potrzeć.

 

Jakie są korzyści i zastosowania kinesiotapingu? 

Kinesiotaping znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach, takich jak rehabilitacja, sport, medycyna, fizjoterapia czy ortopedia. Korzyścią kinesiotapingu jest redukcja bólu, poprawa krążenia krwi i limfy, wsparcie mięśni i stawów, a także redukcja obrzęków. Plastrowanie dynamiczne to technika terapeutyczna wykorzystywana w leczeniu różnych dolegliwości fizycznych. Polega na aplikowaniu na skórę elastycznych, samoprzylepnych taśm, które poprzez rozciągnięcie wpływają na napięcie mięśniowe, poprawiają krążenie krwi i limfy oraz wpływają na poprawę funkcjonowania układu nerwowego. Kinesiotaping stosowany jest w leczeniu urazów mięśni i stawów, bólu kręgosłupa, przeciążeń mięśniowych, obrzęków oraz w rehabilitacji po urazach i operacjach. Taśmy do kinesiotapingu są wykonywane z bawełny, co pozwala na swobodne oddychanie skóry i uniknięcie podrażnień. Co więcej, dzięki elastyczności, taśmy umożliwiają pełen zakres ruchu, co jest szczególnie ważne w rehabilitacji.

 

Czy kinesiotaping może pomóc w leczeniu bólu i kontuzji? 

Kinesiotaping może być pomocny w łagodzeniu bólu i wspomaganiu leczenia różnych schorzeń, takich jak urazy sportowe, bóle mięśniowe, zespoły bólowe kręgosłupa, urazy stawów, obrzęki, pourazowe siniaki, napięcia mięśniowe czy nerwobóle. 

 

Kinesiotaping - działanie 

Plaster nie ma w sobie żadnych substancji leczniczych. Jego działanie oparte jest na wpływie taśmy do kinesiotapingu na receptory czuciowe w skórze. Taśmy rozciągają się do około 130-140% swojej długości początkowej, dzięki czemu nie zmniejszają zakresu ruchu ciała i są niemal nieodczuwalne podczas stosowania. Właściwie naklejone plastry do kinesiotapingu poprawiają odżywienie tkanek, usprawniają przepływ chłonki, przyspieszają regenerację oraz wpływają na pracę mięśni.

 

Kinesiotaping w procesie rehabilitacji 

Kiniesiotaping nie należy traktować jako metody leczenia w pełni zastępującej tradycyjne terapie. Jednakże stosowanie tej techniki może znacznie przyspieszyć proces rehabilitacji i zmniejszyć dolegliwości bólowe, co przyczynia się do poprawy jakości życia pacjenta. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że kinesiotaping jest bezpieczny i nieinwazyjny, co sprawia, że może być stosowany u pacjentów w każdym wieku. Plastrowanie dynamiczne to skuteczna technika terapeutyczna, która może przynieść wiele korzyści osobom zmagającym się z różnego rodzaju dolegliwościami fizycznymi. Warto jednak pamiętać, że przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem, który dobierze odpowiednią metodę terapii i zaleci odpowiednie postępowanie.

 

Kinesiotaping akcesoria i rozmiary taśm kiniesiotaping

Najpopularniejszą szerokością taśmy do kinesiotapingu jest 5 cm, jednak można też znaleźć takie o szerokości 7,5 cm, co jest szczególnie przydatne przy większych aplikacjach. Standardowa długość plastrów do kinesiotapingu to 5 metrów. Kolory taśm nie mają wpływu na ich działanie. Warto jednak przemyśleć dobór barwy, ponieważ oklejenie będzie się utrzymywało na skórze przez kilka dni. Chcąc wykonać oklejenie kinesiotapingiem plastry to nie wszystko, warto zaopatrzyć się również w kiniesiotaping akcesoria takie jak nożyczki do taśm sportowych oraz dyspenser do taśm kiniesiotaping. Dobrze docięta taśma dłużej utrzyma się na skórze, nie będzie się strzępić, a zaokrąglone brzegi zminimalizują ryzyko jej przypadkowego odklejenia np. podczas przebierania się. Taśmy są wodoodporne i oddychające. Dzięki swoim właściwościom oraz małej liczbie przeciwwskazań plastry kinesiotaping stosowane są również w fizjoterapii dzieci.

Weryfikacja
Zgodnie z ustawą z 7 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych informujemy, że produkt, który chcesz obejrzeć jest wyrobem medycznym przeznaczonym dla profesjonalistów, oferowanym przez YELLOWSPORT sp. z o. o. z siedzibą w Katowicach
Potwierdź, że wykonujesz zawód medyczny Prosimy o zaznaczenie jednego z poniższych pól