Bandaże elastyczne

Pokaż: 12

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 4

Pokaż: 12

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 4

Bandaże elastyczne

Bandaż to podstawowy element wyposażenia domowej apteczki. Wykonany z elastycznej tkaniny, najczęściej bawełny z dodatkiem włókien syntetycznych np.: poliamid, poliuretan czy poliester, dobrze przepuszcza powietrze i pozwala skórze oddychać. Mocowanie bandaża elastycznego jest niezwykle proste. Dołączona do zestawu metalowa zapinka stabilnie mocuje koniec opatrunku w wyznaczonym przez nas miejscu. Bandaż elastyczny dostępny jest w różnych rozmiarach.

Bandaże elastyczne - szerokość 

Najczęściej spotykane szerokości to: 8 cm, 10 cm, 12 cm o długości 5 m. Dzięki szerokiemu wachlarzowi rozmiarów opaskę elastyczną możemy w łatwy sposób dopasować do indywidualnych potrzeb. Bandaż elastyczny przeważnie występuje w dwóch kolorach: białym oraz beżowym, dlatego prezentuje się bardzo estetycznie pod względem wizualnym. Bandaż elastyczny to produkt hipoalergiczny i wielorazowego użytku. Możemy go prać, bez obawy, że starci on swoje elastyczne właściwości. Po takim odświeżeniu opaska nie strzępi się. 

 

Bandaż elastyczny z zapinką - cena i zastosowanie

W jakim celu stosujemy bandaż elastyczny? Opaska elastyczna to świetne rozwiązanie w przypadku opatrywania ran, zwłaszcza w miejscach o dużej ruchomości czy na zgięciach, gdzie tradycyjny bandaż mógłby się zsuwać. W przypadku ran otwartych nie stosujemy go bezpośrednio na obrażenie. W takim wypadku bandaż elastyczny przytrzymuje jałowy opatrunek na miejscu, zmniejszając ryzyko zabrudzenia i zakażenia rany. W terapii kompresyjnej bandaż elastyczny dzięki uciskowi wspomaga odpływ krwi żylnej, zmniejszając obrzęk. Bandaż elastyczny jest również nieoceniony w przypadku stabilizacji stawów podczas zwichnięć, skręceń czy innych kontuzji.

 

Bandaże elastyczne na kostkę, bandaże elastyczne na nadgarstek występują w różnych rozmiarach i grubościach, co pozwala na ich dostosowanie do różnych potrzeb pacjentów i rodzajów urazów. Najczęściej stosowane są w postaci tzw. opasek elastycznych, które umożliwiają indywidualne ustawienie napięcia i nacisku. Istnieją również bardziej specjalistyczne rodzaje bandażów, takie jak np. bandaż dwuskładnikowy.

 

Bandaż elastyczny w fizjoterapii

Bandaże elastyczne to również nieodłączny element wyposażenia w dziedzinach takich jak sport czy fizjoterapia. W sporcie służą do stabilizacji i ochrony stawów i mięśni, a także pomagają w zapobieganiu kontuzjom. W fizjoterapii natomiast są wykorzystywane w celu przywrócenia pełnej sprawności ruchowej pacjentów po urazach i zabiegach chirurgicznych.  Bandaże elastyczne to niezbędne narzędzie w medycynie i rehabilitacji. Ich właściwości elastyczne i przylegające do skóry pozwalają na kontrolowanie napięcia i nacisku, co przyspiesza proces gojenia i zmniejsza ból. Dzięki dostępności w różnych rozmiarach i grubościach są one skuteczne w leczeniu wielu różnych schorzeń i stanowią nieodłączny element wyposażenia w  wielu dziedzinach.

Weryfikacja
Zgodnie z ustawą z 7 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych informujemy, że produkt, który chcesz obejrzeć jest wyrobem medycznym przeznaczonym dla profesjonalistów, oferowanym przez YELLOWSPORT sp. z o. o. z siedzibą w Katowicach
Potwierdź, że wykonujesz zawód medyczny Prosimy o zaznaczenie jednego z poniższych pól