Kinesiotaping, taping sztywny, akcesoria do tapingu

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 1-12 z 67

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 1-12 z 67

Kinesiotaping

Taśmy do kinesiotapingu to elastyczne taśmy na skórę, których zadaniem jest poprawa funkcji mięśniowej, redukcji bólu i obrzęków oraz wspomaganie procesu gojenia się tkanek. Taśmy kinesiotaping wykonane są z elastycznego materiału, który jest zbliżony do struktury skóry i mięśni. Kinesiotaping dostępny jest w różnych rozmiarach i kolorach, dzięki temu każdy użytkownik może dostosować produkt do swoich potrzeb. Każda taśma ma specjalny skład, który zapewnia wytrzymałość i elastyczność. Kinesiotaping działa na zasadzie aktywacji naturalnych procesów gojenia się organizmu. Taśmy są aplikowane w sposób, który wpływa na napięcia mięśniowe, poprawia zdolności organizmu do odczuwania pozycji i ruchu własnego ciała. Wpływa także na napięcia mięśniowe i wzmacnianie odpowiednich grup mięśniowych.

 

Jakie zastosowania mają plastry kinesiotaping?

Technika kinesiotapingu jest szeroko stosowana w dziedzinie rehabilitacji, fizjoterapii sportu i medycyny. Może być stosowana do leczenie różnych schorzeń, takich jak urazy sportowe, napięcia mięśniowe, zapalenie stawów, bóle, zespoły przeciążeniowe, obrzęki i wiele innych. 

 

Taśmy kiniesiotaping - jak działają?

plastry kinesiotaping zyskują popularność nie tylko wśród sportowców, ale też osób niezwiązanych ze sportem. plastry do tapingu najczęściej wykonana jest z bawełny z domieszką włókien elastycznych, jej grubość i ciężar zbliżony jest właściwościami do ludzkiej skóry. Hipoalergiczny klej oraz dyspenser i nożyczki to akcesoria do tapingu, które pozwalają na łatwiejszą aplikację, a także wzmacniają efekt terapeutyczny oraz przyleganie taśm do ciała. plaster nie ma w sobie żadnych substancji leczniczych. Jego działanie oparte jest na wpływie tejpów na receptory czuciowe w skórze. Taśmy rozciągają się do około 130-140% swojej długości początkowej, dzięki czemu nie zmniejszają zakresu ruchu ciała i są niemal nieodczuwalne podczas stosowania. Właściwie naklejona taśma do tapingu poprawia odżywienie tkanek, przyspiesza regenerację oraz wpływa na pracę mięśni. 

 

Taping sztywny i podkłady TapE

sztywne plastry do tapingu służą do zmniejszania zakresu ruchu w stawach, zabezpieczając je przed kontuzjami podczas uprawiania sportu. Dzięki wykorzystania odpowiednich materiałów oraz trwałego kleju świetnie nadają się do wyczynowego uprawiania sportu. Tejpy dostępne są w dwóch rodzajach, pokryte klejem w całości lub z klejem nałożonym wzdłużnie w paski. Taśmy sztywne wykonane są z bawełny. Ze względu na ograniczenia ruchomości w oklejanym miejscu sztywny TapE ściąga się bezpośrednio po zakończeniu aktywności, na czas której zostały naklejone. Zalecamy stosowanie dodatkowo podkładów do sztywnego tapingu w celu uniknięcia otarć i odparzeń wynikających z potliwości. 

 

Taśmy do tapingu sztywnego 

Taśmy do tapingu sztywnego, zwane również jako sztywne taśmy tapingu, to specjalne taśmy medyczne stosowane w celu stabilizacji stawów, redukcji ruchomości, ochrony przed nadmiernymi ruchami oraz zapewnienia wsparcia i ochrony urazom. W odróżnieniu od taśm kinesiotaping, które są elastyczne i mają za zadanie wpływać na napięcie mięśniowe, taśmy tapingu sztywnego są wykonane z materiału sztywnego, który zapewnia stabilizację i ogranicza ruchomość stawu. 

 

sprzęt do tapingu

sprzęt do tapingu w tym kinesiotaping, sztywny taping oraz akcesoria do tapingu to produkty przeznaczone dla sportowców i osób aktywnych fizycznie. są one szczególnie skuteczne w zwalczaniu napięć mięśniowych, obrzęków i bolesnych stanów zapalnych np. tejpy na kolano, tejpy na barki.  sprzęt do tapingu dostarcza użytkownikom wsparcia i ulgi podczas treningu lub rehabilitacji. Może również pomóc w redukcji blizn oraz po urazach, dzięki czemu sportowcy mogą szybciej wracać do formy. użytkownicy powinni przed rozpoczęciem korzystania z produktów do tapingu skonsultować się ze swoim lekarzem lub fizjoterapeutą w celu otrzymania profesjonalnej porady dotyczącej tego rodzaju terapii.  Taping elastyczny oraz taping sztywny od yellowspOrt cechuje się wysoką jakością, którą potwierdzają użytkownicy. sprzęt do tapingu jest dostępny w szerokiej gamie, aby spełnić potrzeby każdego użytkownika.

Weryfikacja
Zgodnie z ustawą z 7 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych informujemy, że produkt, który chcesz obejrzeć jest wyrobem medycznym przeznaczonym dla profesjonalistów, oferowanym przez YELLOWSPORT sp. z o. o. z siedzibą w Katowicach
Potwierdź, że wykonujesz zawód medyczny Prosimy o zaznaczenie jednego z poniższych pól