Opatrunki


Opatrunki


Opatrunki na rany stanowią podstawowe wyposażenie nie tylko gabinetów lekarskich czy gabinetów w poradniach specjalistycznych, ale również są elementem wyposażenia naszych domowych apteczek. Posiadanie przynajmniej kilku materiałów opatrunkowych pozwoli nam na szybką reakcję w sytuacji zranienia czy konieczności opatrzenia rany u kogoś nam bliskiego. Skąd brać odpowiednie opatrunki na rany? Czy materiały mają znaczenie? Jakie nowoczesne technologie zaproponują nam dzisiaj producenci?

Opatrunki na rany


Najpopularniejszym materiałem opatrunkowym są bez wątpienia niewielkie gaziki jałowe, tworzone z materiałów bawełnianych. Zastosowanie bawełny pozwala na cyrkulację powietrza, szybsze gojenie się ran, jednocześnie na izolowanie rany od czynników zewnętrznych. Takie opatrunki na rany zalecane są wszystkim, zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Obecnie producenci oferują również opatrunki na rany z wkładami chłonnymi, których zadaniem jest ochrona rany oraz wchłanianie krwi czy osocza.
Ciekawym produktem, który z pewnością sprawdzi się w każdym domu, jest taśma piankowa przeciw otarciom. Taśma taka doskonale sprawdza się zamiast klasycznych plastrów stosowanych na otarcia. Doskonale chroni skórę, pozwala na swobodną wymianę powietrza i izoluje skaleczenie. Takie opatrunki na rany warto mieć przy sobie podczas długich wędrówek.
Do stworzenia trwałego opatrunku nierzadko wykorzystywane są również taśmy klejące medyczne, których zadaniem jest przytwierdzanie gazików i opatrunków do skóry. Zaletą tego rodzaju taśm przylepnych jest ich wysoka odporność na działanie wody – nawet po wielokrotnym zamoczeniu taśma nie odkleja się od skóry. Opatrunki na rany zabezpieczone taśmami przylepnymi są znacznie trwalsze.

Opatrunki na rany sklep internetowy


Najprostszym sposobem na zakup opatrunków różnego rodzaju jest skorzystanie z oferty jednego z licznych sklepów internetowych. Opatrunki na rany dostępne na wirtualnych półkach pochodzą od różnorodnych producentów, przez co sami możemy zadecydować, który produkt finalnie trafi do naszego koszyka zakupów. Niejednokrotnie opatrunki na rany i inne materiały medyczne sprzedawane w specjalistycznych sklepach internetowych są tańsze niż w aptekach, przez co kupowanie ich większe ilości on-line po prostu się opłaca. Opatrunki na rany w sklepach internetowych udostępniane są w różnorodnych rozmiarach, kolorach.
Wielu klientów sklepów internetowych chwali nie tylko jakość otrzymanych produktów, ale i sam proces zakupowy. Zakupione opatrunki na rany są odpowiednio zabezpieczone i pakowane, kolejno wysyłane pod wskazany adres. Zamówione produkty są dostarczane wprost pod nasze drzwi – to wygodna forma zakupów, która pozwoli na oszczędność czasu i pieniędzy.Kupuj
bezpiecznie

 • Płatność
  kartą lub przelewem
 • Pomoc konsultanta
  pn-pt: 8:00 - 16:00
 • Darmowy transport
  od 150 zł
 • Superszybka wysyłka
  nawet w 24h