Produkty ortopedyczne

Strona

Pokaż: 12

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 1-12 z 33

Strona

Pokaż: 12

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 1-12 z 33

Produkty ortopedyczne 

Sprzęt ortopedyczny jest niezbędny w profilaktyce i leczeniu narządów ruchu, które mogą ulec lub uległy kontuzji. Produkty takie jak stabilizatory stawów, masujące wkładki do butów, opaski elastyczne oraz podkłady i pianki zapewniają komfort i pozwalają w prawidłowy sposób korygować wszelkie wady postawy, oraz znacznie ułatwiają czas rekonwalescencji po urazach. Dlatego w ofercie yellowSPORT można znaleźć opaski elastyczne stawu łokciowego, kolanowego, skokowego oraz nadgarstka. Wszystkie wykonane są w systemie bezszwowym z ortopedycznej tkaniny kompresyjnej, mają kształty dopasowane do zaopatrywanego stawu, zapewniają ukierunkowaną kompresję i precyzyjną stabilizację. Opaski elastyczne polecane są przede wszystkim do profilaktyki przeciążeń i urazów.

 

Jakich produktów użyć do zabezpieczenia kontuzji?

Dla zabezpieczania większych kontuzji lub przewlekłych dolegliwości można stosować specjalnie wzmocnione stabilizatory i tutory, które stabilizują stawy, zabezpieczają je przed dalszymi uszkodzeniami. Dobrze dobrana orteza może w niektórych przypadkach stanowić nawet alternatywę dla opatrunku gipsowego, zwiększając komfort użytkownika. Szczegółowe wskazania do stosowania stabilizatorów wymienione są w opisach produktów. Dla osób o wrażliwej skórze oferta stabilizatorów została uzupełniona o podkład piankowy, w miejscach narażonych na otarcia przez sztywne elementy ortezy można zastosować podkład, aby ochronić skórę przed podrażnieniami. Warto także zaoopatrzeć się w taśmę piankową, która chroni przed wystąpieniem otarć podczas wysiłku fizycznego, długiej wędrówki pieszej.

 

Jako zaopatrzenie ortopedyczne sklasyfikowane zostały również wkładki ortopedyczne do butów. Masujące wkładki mają właściwości absorbujące wstrząsy oraz podpierają łuk stopy, dzięki czemu zmniejsza się obciążenie stawów skokowych, kolan oraz bioder. Ich konstrukcja sprawia, że mogą być stosowane zarówno do obuwia sportowego, jak i tego noszonego na co dzień. Wkładki przeciwzapachowe również mogą być stosowane do każdego rodzaju obuwia. Nie są perfumowane, zawierają w swoim składzie węgiel, który zapobiega rozwoju przykrego zapachu i bakterii, ich wierzchnia warstwa jest wykonana z bawełny, dzięki czemu są przyjemne i delikatne dla skóry stóp.

 

 

Produkty dla gabinetów ortopedycznych

Gabinety wykorzystują produkty ortopedyczne do obsługi pacjentów podczas rehabilitacji i czynności zabiegowych. Produkty dla gabinetów ortopedycznych takie jak stabilizatory stawu i inne akcesoria ortopedyczne są podstawowym elementem wyposażenia tych placówek. Zaletą akcesoriów ortopedycznych od yellowSPORT jest jakość produktu związana z solidnym wykonaniem i trwałością. Mamy szeroką gamę produktów dla gabinetów ortopedycznych, w tym sprzęt rehabilitacyjny, materiały do wykonania ortez i opatrunków oraz akcesoria do ćwiczeń. Wszystkie nasze produkty są przetestowane i sprawdzone, aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentom i maksymalną wydajność.

Weryfikacja
Zgodnie z ustawą z 7 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych informujemy, że produkt, który chcesz obejrzeć jest wyrobem medycznym przeznaczonym dla profesjonalistów, oferowanym przez YELLOWSPORT sp. z o. o. z siedzibą w Katowicach
Potwierdź, że wykonujesz zawód medyczny Prosimy o zaznaczenie jednego z poniższych pól