Bandaże elastyczne


Bandaż elastyczny to podstawowy element wyposażenia domowej apteczki. Wykonany z elastycznej tkaniny, najczęściej bawełny z dodatkiem włókien syntetycznych np.: poliamid, poliuretan czy poliester, dobrze przepuszcza powietrze i pozwala skórze oddychać. Mocowanie bandaża elastycznego jest niezwykle proste. Dołączona do zestawu metalowa zapinka stabilnie mocuje koniec opatrunku w wyznaczonym przez nas miejscu. Bandaż elastyczny dostępny jest w różnych rozmiarach. Najczęściej spotykane szerokości to: 8 cm, 10 cm, 12 cm o długości 5 m. Dzięki szerokiemu wachlarzowi rozmiarów, opaskę elastyczną możemy w łatwy sposób dopasować do indywidualnych potrzeb. Bandaż elastyczny przeważnie występuje w dwóch kolorach: białym oraz beżowym, dlatego prezentuje się bardzo estetycznie pod względem wizualnym. Bandaż elastyczny to produkt hipoalergiczny i wielorazowego użytku. Możemy go prać, bez obawy, że starci on swoje elastyczne właściwości. Po takim odświeżeniu opaska nie strzępi się.


Bandaż elastyczny cena i zastosowanie


W jakim celu stosujemy bandaż elastyczny? Opaska elastyczna to świetne rozwiązanie w przypadku opatrywania ran, zwłaszcza w miejscach o dużej ruchomości czy na zgięciach, gdzie tradycyjny bandaż mógłby się zsuwać. W przypadku ran otwartych nie stosujemy go bezpośrednio na obrażenie. W takim wypadku bandaż elastyczny przytrzymuje jałowy opatrunek na miejscu, zmniejszając ryzyko zabrudzenia i zakażenia rany. W terapii kompresyjnej bandaż elastyczny dzięki uciskowi wspomaga odpływ krwi żylnej, zmniejszając obrzęk. Bandaż elastyczny jest również nieoceniony w przypadku stabilizacji stawów podczas zwichnięć, skręceń czy innych kontuzji.


Bandaż elastyczny cena


Cena bandaża elastycznego w dużej mierze zależy od tkaniny z jakiej został wykonany, a także od rozmiaru, koloru oraz miejsca w którym go kupujemy. W aptekach, sklepach medycznych oraz sklepach internetowych ceny wahają w granicach kilku złotych. Opaski elastyczne o wymiarach 8cm x 5m oscylują w granicy od 2 zł do 8 zł. Jeśli wybierzemy bandaż elastyczny w rozmiarze 12cm x 5m jego koszt to przedział od 3 zł do 10 zł. Relatywnie niski koszt bandaża elastycznego sprawia, że ten uniwersalny środek opatrunkowy znajduje się w większości apteczek.
Kupuj
bezpiecznie

 • Płatność
  kartą lub przelewem
 • Pomoc konsultanta
  pn-pt: 8:00 - 16:00
 • Darmowy transport
  od 150 zł
 • Superszybka wysyłka
  nawet w 24h