Bandaże elastyczne


Bandaże elastyczne


Bandaże elastyczne powinny stanowić podstawę w naszych domowych apteczkach, apteczkach samochodowych, apteczkach w pracy. To niezbędny produkt do tego, aby wykonać profesjonalny opatrunek osoby poszkodowanej. Bandaże elastyczne służą także jako elementy wspomagające podczas rekonwalescencji czy też jako element niezbędny przy zwichnięciach czy kontuzjach. Co powinniśmy wiedzieć o bandażach elastycznych? Jakie jest zastosowanie bandaży elastycznych?

Bandaże elastyczne – zastosowanie


Zastosowanie bandaży elastycznych jest niezwykle szerokie. Przede wszystkim bandaż elastyczny wykorzystywany jest do tworzenia prostych opatrunków ran szarpanych czy ciętych. Aby zabezpieczyć ranę konieczne jest założenie jałowego gazika, kolejno stosowany jest bandaż elastyczny. Produkty takie jak te niezbędne są także w czasie wykonywania zmian opatrunków przy kontuzjach, skręceniach, urazach. Bandaże elastyczne mogą także być elementem stabilizującym czy też usztywniającym, szczególnie w przypadku urazu stawów.
Bandaże elastyczne mogą służyć także do stworzenia tymczasowych temblaków, kiedy nie ma innej możliwości usztywnienia złamania czy zwichnięcia stawu. Zastosowanie bandaży elastycznych ma również miejsce w zajęcia fizykoterapeutycznych.

Jak tworzone są bandaże elastyczne?


Bandaże elastyczne wykonywane są z tkanin bawełnianych z dodatkiem włókien syntetycznych. Takie zestawienie sprawia, że rana jest jednocześnie doskonale wentylowana, a sam bandaż jest elastyczny i rozciągliwy. Bandaże elastyczne z tkanin bawełnianych zalecane są jako najlepsze w przypadku kontuzji, ran.

Bandaże elastyczne - sklep internetowy


Najprostszą metodą na zakup produktów takich jak bandaże elastyczne jest zamówienie ich w profesjonalnych sklepach sportowych czy aptekach. Zakupy w sieci są obecnie jednymi z najchętniej wykonywanych przez Polaków. W sklepach internetowych możemy liczyć nie tylko na niższe ceny, ale również na ciekawe promocje i rabaty. Bandaże elastyczne dostępne w sklepie internetowym to towar pełnowartościowy, który warto mieć w swojej apteczce. Bandaże elastyczne znajdziemy również w kioskach i aptekach stacjonarnych. Wybierając bandaże elastyczne zwracajmy uwagę na ich rozmiary.

Jak tworzyć opatrunki z bandażami elastycznymi?


Konieczne jest zastosowanie gazika jałowego, który izolować będzie ranę przed kontaktem z bandaże. Kolejno zawijamy ranę owijając również mięśnie okalające, aby utworzyć wzór kłosa. Tak założony bandaż zabezpieczamy specjalnym klipsem, który znajdziemy dołączony do bandaża.