Bandaże kohezyjne


Bandaż to jeden z najpopularniejszych środków opatrunkowych. Jednak coraz częściej odchodzi się od klasycznych bandaży dzianych czy opasek elastycznych na rzecz bandaży kohezyjnych. Wykonany z włókniny, przepuszcza powietrze, zapewniając odpowiednią wentylację skóry. Odporność na wilgoć w tym wodę i pot daje gwarancję, że w każdych warunkach atmosferycznych oraz przy aktywności fizycznej, nie straci swych kohezyjnych właściwości.

Bandaż kohezyjny różni się od klasycznych bandaży swoją strukturą. Dzięki zastosowaniu warstwy kohezyjnej bandaż przywiera sam do siebie. Jest to niezwykle wygodna metoda, ponieważ podczas użytkowania, nie musimy stosować dodatkowych, metalowych zapinek. Jego dodatkowym atutem jest możliwość odrywania potrzebnej długości w rękach, bez konieczności używania nożyczek.

Bandaż kohezyjny często mylony jest z opaską samoprzylepną (adhezyjną), która posiada warstwę klejącą, przyklejającą się nie tylko sama do siebie, ale również do skóry. Kohezyjny bandaż natomiast przywiera tylko do kolejnych zwojów, nie klejąc się do skóry, włosów czy ubrań.


Do czego służą bandaże kohezyjne? Ich właściwości i dostępność


Bandaż kohezyjny ze względu na swój rozmiar oraz wagę jest niezwykle poręczny, dlatego w razie kontuzji warto mieć go zawsze pod ręką. To świetne rozwiązanie w przypadku urazu, przy którym musimy zmniejszyć zakres ruchu. Przy jego pomocy dużo łatwiej i wygodniej zamocujemy opatrunek w miejscu o dużej ruchomości m.in. na zgięciach, z których tradycyjny bandaż mógłby się zsunąć. Bandaż kohezyjny rozciąga się do około 180% swojej początkowej długości. Elastyczne właściwości sprawiają, że nadaje się również do tworzenia opatrunków kompresyjnych.

Szeroki wybór opasek kohezyjnych sprawia, że możemy dopasować je wizualnie do własnych upodobań. Kohezyjny bandaż to jedyny tego typu produkt dostępny w szerokiej palecie barw i motywów (np. moro, zwierzęcy print). Występuje w różnych rozmiarach, a najpopularniejsze to: 5 cm x 4,5 m, 7,5 cm x 4,5 m oraz 10 cm x 4,5 m, dlatego chętnie korzystają z niego zarówno dzieci, jak i dorośli.

Wyrób medyczny, jakim jest bandaż kohezyjny coraz łatwiej kupić w aptekach stacjonarnych. Największy jednak wybór dostrzeżemy w sklepach internetowych z produktami dla sportowców, fizjoterapeutów oraz sklepach medycznych.
Kupuj
bezpiecznie

 • Płatność
  kartą lub przelewem
 • Pomoc konsultanta
  pn-pt: 8:00 - 16:00
 • Darmowy transport
  od 150 zł
 • Superszybka wysyłka
  nawet w 24h