Bandaże kohezyjne


Bandaż kohezyjny


Szeroki wybór bandaży na polskim rynku sprawia, że każdy użytkownik może wybrać coś dopasowanego do własnych potrzeb. Istotne jest, aby przynajmniej jeden bandaż mieć zawsze w apteczce w domu, w pracy w samochodzie. Bandaż jest jednym z podstawowych elementów niezbędnych do wykonania zabiegów pierwszej pomocy. Co powinniśmy wiedzieć o bandażach? Czy bandaże kohezyjne różnią się od klasycznych bandaży elastycznych? Jak wygląda bandaż kohezyjny?

Bandaże kohezyjne – zastosowanie


Wśród licznych bandaży nie sposób wymienić produktu, jakim jest bandaż kohezyjny. Bandaże kohezyjne posiadają warstwę lateksu zamiast klasycznego kleju dzięki której przyklejają się same do siebie. Istotną cechą tego bandaża jest fakt, że ma on elastyczną strukturę, zachowuje stałe naprężenie, nie zwęża się, nie uciska ran czy kontuzji. Bandaże kohezyjne wykazują również wysoką odporność na zawilgocenie – dotyczy to zarówno wody, jak i potu. Ze względu na zastosowane materiały bandaże kohezyjne przepuszczają powietrze, a skóra może być doskonale wentylowana. Oznacza to zminimalizowanie ryzyka powstawania odparzeń.
Jego zdejmowanie nie sprawia problemów, nie pozostawia on również kleistej warstwy na skórze. W przypadku tworzenia opatrunków dla dzieci warto wiedzieć, że bandaże kohezyjne dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Dziecko może wybrać, jaki kolor bandaża ma się znaleźć na rączce czy nodze.
Zastosowanie bandaży kohezyjnych jest bardzo szerokie – przede wszystkim służą do tworzenia klasycznych opatrunków z wykorzystaniem gaz jałowych. Poza tym mogą być stosowane podczas tworzenia opatrunków mających na celu ograniczenie ruchomości stawu. Zastosowanie bandaży kohezyjnych wykorzystywane jest także w sporcie – bandaże kohezyjne stanowią częsty element pracy fizjologów oraz lekarzy sportowych.

Bandaże kohezyjne – dlaczego warto je używać?


Bandaże kohezyjne, w przeciwieństwie do klasycznych bandaży, nie wymagają zastosowania ostrych zapinek, które łatwo zgubić czy też się nimi skaleczyć. Takie rozwiązanie jest znacznie wygodniejsze i pozwala na większe bezpieczeństwo – to istotne np. w przypadku dzieci. Zastosowanie bandaży kohezyjnych jest wskazane także w przypadku osób starszych. Bandaże kohezyjne zawierają lateks – są niewskazane dla osób uczulonych na ten produkt.

Bandaże kohezyjne - sklep internetowy


Bandaże kohezyjne najtaniej znajdziemy w sklepach internetowych sportowych czy internetowych aptekach. Warto także wiedzieć, że sklepy internetowe mogą zaoferować nam najlepsze, atrakcyjne ceny. Bandaże kohezyjne stanowią jeden z najczęściej obecnie kupowanych produktów związanych z tworzeniem opatrunków – ich zastosowanie jest znacznie prostsze niż w przypadku klasycznych bandaży elastycznych.