Odzież kompresyjna


Kompresjoterapia to jedna z najstarszych metod nieinwazyjnego leczenia chorób żył. Czym tak właściwie jest? Najprościej mówiąc, kompresja to leczenie uciskiem. Ucisk powoduje lepsze krążenie i zwiększa ilość tlenu transportowanego razem z krwią do naszych mięśni. Jest to bardzo skuteczny sposób poprawiający zdrowie i hamujący dolegliwości. Kompresjoterapię stosujemy w przypadku obrzęków, niewydolności żylnej, ale również prewencyjnie podczas aktywności fizycznej.

Odzież kompresyjna to wyroby medyczne, niezbędne w terapii kompresyjnej. Niezwykle ważnym elementem wyboru odpowiedniego wyrobu kompresyjnego jest rozmiar. Musi on zostać dobrany indywidualnie. Pomiaru najlepiej dokonywać rano lub po dłuższym odpoczynku w pozycji leżącej. Tylko dzięki dokładnemu pomiarowi mamy gwarancję zniwelowania dolegliwości czy bólu związanego z mikrouszkodzeniami mięśni i ścięgien. Wyroby w niewłaściwym rozmiarze spowodują, że kompresja będzie zbyt mała lub zbyt duża i ich działanie nie będzie optymalne.

Stosowanie kompresjoterapii warto skonsultować z lekarzem lub fizjoterapeutą. Ze względu na silne oddziaływanie na organizm ludzki, istnieją przeciwwskazania do używania wyrobów uciskowych w przypadku: alergii na składniki zawarte w produkcie, stanów zapalnych skóry czy zaburzeniach krążenia.


Kompresja w sporcie. Jak terapia uciskowa oddziałuje na organizm?


Jaką rolę odgrywa kompresja w sporcie? To najczęściej zadawane pytanie przez osoby aktywne fizycznie, które zastanawiają się nad wprowadzeniem terapii kompresyjnej podczas treningów.

Sportowcy przeważnie sięgają po gotowe produkty kompresyjne, mniej popularnym rozwiązaniem są produkty do kompresjoterapii wykonywane indywidualnie na wymiar. Dzięki stosowaniu odzieży kompresyjnej następuje szybsza regeneracja po wysiłku fizycznym i poprawa efektywności przez neutralizowanie mleczanu we krwi. Podczas rozgrzewki, przyspiesza wzrost temperatury, a w czasie ćwiczeń zmniejsza drgania, zapewniając lepszą stabilizację i zwiększenie propriocepcji. Ucisk zewnętrzny pomaga również w szybszej regeneracji, zmniejszając ból, obrzęki czy stany zapalne, ale również dzięki temu, że zwiększa się podparcie dla mięśni, następuje wzrost ich siły i wydolności. A to wszystko przy zachowaniu ciągłej regularności treningów.

Rękawy kompresyjne często wyposażone są w silikonowe taśmy, które wpływają na ukierunkowane wsparcie dla określonych partii ciała. Zmniejszone wibracje tkanki mięśniowej, poprawiają krążenie krwi. W przypadku skarpet kompresyjnych jest podobnie. Dzięki uciskowi mamy pewność, że nasze mięśnie są odpowiednio odżywione, a to w pozytywny sposób wpłynie na ich wydajność.

Kompresjoterapia to idealna ochrona oraz wsparcie dla osób uprawiających sport wspomagająca sportowców nie tylko w trakcie treningów, ale skracająca również czas potrzebny na regenerację między kolejnymi jednostkami treningowymi.
Kupuj
bezpiecznie

 • Płatność
  kartą lub przelewem
 • Pomoc konsultanta
  pn-pt: 8:00 - 16:00
 • Darmowy transport
  od 150 zł
 • Superszybka wysyłka
  nawet w 24h