Opaski kompresyjne


Opaski Kompresyjne - co to jest?


Kompresja to od wielu lat temat nie tylko medyczny, ale również sportowy. Opaski kompresyjne przebojem podbiły rynek osób aktywnych fizycznie i dla wielu osób aktywnych fizycznie stały się niezbędnym zaopatrzeniem podczas treningów i startów w zawodach.

Opaski uciskowe wywodzą się z kompresjoterapii stosowanej w medycynie, głównie w leczeniu chorób żył. Kontrolowany ucisk poprawia krążenie. Właściwości opasek kompresyjnych zostały dostrzeżone przez osoby zajmujące się sportem i związaną z nim regeneracją. Poprawa krążenia krwi oznacza zwiększenie ilości tlenu dostarczanego dla mięśni, a to jest prostą drogą do zwiększenia wydajności ich pracy. Opaska kompresyjna wpływa nie tylko na układ krążenia, działa również bezpośrednio na mięśnie znajdujące się w miejscu jej zastosowania. Mniejsza przestrzeń wynikająca z zastosowania opaski uciskowej to lepsze wsparcie dla mięśni i ścięgien. Niwelowanie występowania drgań podczas wysiłku, wpływa na zmniejszenie mikro uszkodzeń tkanki i skraca czas niezbędnej regeneracji powysiłkowej. Poprawa wyników sportowych nie będzie zależała od stosowania bądź nie opasek kompresyjnych, jednak skrócenie czasu potrzebnego na regenerację, może znacząco wpłynąć na możliwości treningowe i osiągane rezultaty.

Opaska Kompresyjna – jak wybrać odpowiednią?

W związku z tym, że opaska kompresyjna powinna być dopasowana do budowy ciała osoby, która z niej korzysta, najpewniejszym rozwiązaniem są opaski robione na wymiar. W taki sposób często wykonywane są opaski medyczne, jest to jednak rozwiązanie drogie i czasochłonne. Kompresyjne opaski stosowane w sporcie powinny być produktem łatwo dostępnym, dlatego produkowane są gotowe opaski na różne części ciała dostępne w kilku rozmiarach. Decydując się na zakup opaski, warto zapoznać się dokładnie z jej opisem: materiałami, z jakich jest wykonana, sposobem prania, rozmiarami, a w razie wątpliwości skontaktować się z obsługą sklepu, w których chcemy dokonać zakupu. Odpowiednie dopasowanie rozmiaru oraz rodzaju opaski uciskowej jest bardzo ważne. Pozwoli nam cieszyć się z właściwego dla naszych potrzeb produktu, zmniejszając ryzyko niezadowolenia i konieczności zwrotów lub wymian.
Kupuj
bezpiecznie

 • Płatność
  kartą lub przelewem
 • Pomoc konsultanta
  pn-pt: 8:00 - 16:00
 • Darmowy transport
  od 150 zł
 • Superszybka wysyłka
  nawet w 24h