Ortezy i stabilizatory


Ortezy i stabilizatory


Naciągnięcia stawów, zwichnięcia kości, złamania – te sytuacje zdarzają się nam bardzo często, bez względu na to, czy uprawiamy sport zawodowo czy też nie. Za każdym razem problemy tego typu wymagają nie tylko wizyty lekarskiej, ale i odpowiedniego leczenia i rehabilitacji. Na szczęście dzisiaj do wyboru mamy wiele interesujących produktów, dzięki którym znacznie szybciej przywrócimy sprawność stawów i kości. Co warto wiedzieć o ortezach i stabilizatorach?

Czym są ortezy i stabilizatory?


Nazwy te wykorzystywane są często zamiennie, jednak od dłuższego czasu istnieje podział, który z wymienionych produktów stosować przy konkretnych urazach. Ortezy stosowane są w przypadku poważnych kontuzji, jak np. złamania kości czy zerwania ścięgien. Stabilizatory wykorzystywane są przy mniej poważnych urazach oraz w sytuacjach, kiedy pragniemy zabezpieczyć staw po przebytych urazach. Ortezy i stabilizatory są produktami powszechnie zalecanymi, warto jednak przed ich zakupem skonsultować sprawę z lekarzem lub rehabilitantem.

Czy ortezy i stabilizatory zmniejszą dolegliwości bólowe?


Ortezy i stabilizatory powinny być stosowane w drugiej fazie leczenia urazów i kontuzji, czyli w czasie rehabilitacji. Dzięki nim możliwe jest odciążenie uszkodzonych stawów, kości i zapewnienie nam większego komfortu. Stabilizatory i ortezy są także idealne po operacjach czy zabiegach medycznych.

Gdzie znajdziemy stabilizatory i ortezy


Ortezy, jak i stabilizatory, znajdziemy przede wszystkim w sklepach medycznych oraz sportowych. Ortezy i stabilizatory są także produktami dostępnymi w aptekach. Dobrym pomysłem jest kupowanie produktów takich jak ortezy i stabilizatory w sklepach internetowych, gdyż zaproponują nam one znacznie niższe ceny. Wśród najczęściej kupowanych wymienia się przede wszystkim stabilizatory na kolano.

Ortezy stawu skokowego


Jednymi z najczęściej kupowanych są ortezy stawu skokowego i stabilizatory. Urazy stawu skokowego zaliczane są do najczęstszych, mogą dotyczyć zarówno zawodowego czy amatorskiego uprawiania sportów, jak po prostu nieszczęśliwych wypadków. W przypadku urazu stawu skokowego konieczne jest nie tylko wdrożenie odpowiedniego leczenia, ale również zastosowanie rehabilitacji. Ortezy stawu skokowego i stabilizatory pozwolą nam szybciej wrócić do pełnej sprawności.

Stabilizatory nadgarstka


Urazy nadgarstka zdarzają się bardzo często – najczęściej z taką przypadłością do lekarzy zgłaszają się sportowcy, ale również ofiary nieszczęśliwych wypadków. Urazy nadgarstków są niezwykle uciążliwe, szczególnie dla osób aktywnych. Stabilizatory nadgarstka pozwalają na zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz przyspieszenie procesu leczenia. Stabilizatory nadgarstka umożliwiają swobodne poruszanie ręką, ale też skutecznie odciążają kontuzjowane stawy. Stabilizatory nadgarstka i ortezy dostępne są w specjalistycznych sklepach medycznych.

Stabilizatory na kolano


Kontuzje kolana to codzienność lekarzy w przychodniach ortopedycznych – zazwyczaj są one wynikiem nieuważnego uprawiania sportów lub po prostu nieszczęśliwych wypadków. Taka przypadłość nie musi jednak oznaczać przykucia nas do łóżka – stabilizatory na kolano pozwolą nam na zmniejszenie dolegliwości bólowych i odciążenie kolana. Stabilizatory na kolano to idealne rozwiązanie dla osób, które pomimo kontuzji muszą wykonywać codzienne obowiązki. Stabilizatory kupujmy po konsultacji z lekarzem – pomoże on dobrać odpowiedni produkt.Kupuj
bezpiecznie

 • Płatność
  kartą lub przelewem
 • Pomoc konsultanta
  pn-pt: 8:00 - 16:00
 • Darmowy transport
  od 150 zł
 • Superszybka wysyłka
  nawet w 24h