Sprzęt do tapingu sztywnego

Pokaż: 12

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 4

Pokaż: 12

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 4

Sprzęt do tapingu sztywnego

Oklejanie tapingiem sztywnym to technika stosowana w leczeniu urazów i kontuzji. Polega ona na aplikowaniu specjalnych taśm na skórę w celu stabilizacji i unieruchomienia uszkodzonej części ciała. Taping sztywny może być stosowany w przypadku kontuzji stawów, mięśni, więzadeł, kości, a także w celu poprawy postawy ciała i zapobieganiu urazom.

 

Taśmy stosowane jako sprzęt do tapingu sztywnego są wykonane z grubszych i mniej elastycznych materiałów niż te stosowane w kiniesiotapingu. Dzięki temu zapewniają one dużą stabilizację, a tym samym minimalizują ryzyko dalszego uszkodzenia. Taping sztywny jest szczególnie skuteczny w przypadku urazów stawów, gdyż pozwala na unieruchomienie uszkodzonej części ciała i zapobiega jej niepotrzebnym ruchom, które mogłyby przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia. Taping sztywny jest również skuteczną metodą zapobiegania kontuzjom. W sporcie, gdzie ryzyko urazów jest szczególnie wysokie, stosowanie tapingu sztywnego przed treningiem lub zawodami może zminimalizować ryzyko kontuzji. Dzięki tapingowi sztywnemu możemy także poprawić swoją postawę ciała, co przyczynia się do redukcji bólu pleców, barków i szyi.

 

Należy jednak pamiętać, że taping sztywny powinien być stosowany z rozwagą. Zbyt mocno usztywnienie urazowej części ciała może prowadzić do ograniczenia ruchomości stawu i spowodować ból, a w skrajnych przypadkach nawet prowadzić do dalszych urazów. Dlatego też zawsze przed zastosowaniem tapingu sztywnego, należy skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą, którzy określą, czy taka metoda terapii jest odpowiednia dla danego przypadku. Taping sztywny to skuteczna metoda terapii w przypadku urazów i kontuzji, która pozwala na stabilizację i unieruchomienie uszkodzonej części ciała.

Podkład pod taping - akcesoria do tapingu sztywnego 

Taśmy do tapingu sztywnego  stosowane są przede wszystkim przez sportowców w celu zapobiegania kontuzjom. Nieelastyczna taśma zabezpiecza stawy przed uszkodzeniem wywołanym przez działające podczas uprawiania sportu siły. Koszykarze, siatkarze, piłkarze ręczni czy nożni, przedstawiciele wszystkich tych dyscyplin sportowych korzystają ze sztywnych tejpów. Zabezpieczenie stawu przed ruchem jest stosowane również w sytuacji, w której nie udało się zapobiec kontuzji i trzeba zminimalizować jej skutki i przyspieszyć powrót zawodnika do gry. Taśma do tapingu sportowego najczęściej wykonana jest z bawełny. Dobrej jakości taśmy do tapingu sztywnego można łatwo rozerwać w rękach, bez konieczności stosowania nożyczek, ułatwia to korzystanie z taśmy i skraca czas potrzebny na wykonanie oklejenia. W ofercie większości producentów znajdują się taśmy w kolorze białym. Klej, którym pokryte są sztywne tejpy to najczęściej hipoalergiczny klej akrylowy. Taśmy mogą być nim pokryte w całości lub klej może być nakładany wzdłuż taśmy tworząc pasy naprzemiennie pokryte miejscami klejem i bez kleju. Każda z tych metod ma swoje zalety i często wybór taśmy zależy od indywidualnych preferencji osób wykonujących taping sztywny.

 

Pod taśmy do tapingu sportowego często stosuje się specjalny podkład pod taping piankowy zwany wrapem. Zapobiega on uszkodzeniu skóry podczas zdejmowania taśm oraz tworzy odpowiednie podłoże do ich przyklejania. Jest to szczególnie istotne u osób, u których taping sztywny jest wykonywany często, a uszkodzenie skóry mogłoby uniemożliwić ponowne przyklejenie taśm. Szukając taśm do tapingu sztywnego należy zawsze zwracać uwagę na to, żeby były wykonane z tkaniny, która pozwala skórze oddychać. Sprzęt do tapingu sztywnego  jest wykorzystywany na czas aktywności sportowej, więc brak wentylacji będzie wpływał negatywnie nie tylko na skórę, ale również na wytrzymałość oklejenia. Taśmy dostępne są zwykle w kilku szerokościach, co ułatwia wykonywanie oklejeń. Jeśli potrzebny jest niestandardowo wąski fragment, dobrej jakości tejp sztywny można rozrywać nie tylko w poprzek, ale też wzdłuż. Długość taśmy waha się w zależności od producenta i zwykle mieści się przedziale 9-13m. Ceny pojedynczej rolki zaczynają się od kilku złotych, sztywne tejpy wiodących marek kosztują kilkanaście złotych za rolkę. Ze względu na ich zastosowanie warto kupować taśmy w opakowaniach zbiorczych, w których cena pojedynczej rolki jest niższa.

Weryfikacja
Zgodnie z ustawą z 7 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych informujemy, że produkt, który chcesz obejrzeć jest wyrobem medycznym przeznaczonym dla profesjonalistów, oferowanym przez YELLOWSPORT sp. z o. o. z siedzibą w Katowicach
Potwierdź, że wykonujesz zawód medyczny Prosimy o zaznaczenie jednego z poniższych pól