Taśmy do ćwiczeń


Taśmy do ćwiczeń

Taśmy rehabilitacyjne do ćwiczeń jeszcze kilka lat temu były obecne głównie na salach do rehabilitacji. Zwiększone zainteresowanie ćwiczeniami w domu sprawiło, że w tej chwili większość miłośników fitnessu ma w swoim domu gumowe taśmy do ćwiczeń o różnym stopniu oporu. Standardowo taśmy rehabilitacyjne wykonane są z naturalnego lateksu, w niektórych sklepach dostępna jest również bezlateksowa guma rehabilitacyjna cena takiej jest jednak wyższa. Taśmy do ćwiczeń o długości 2 metry, dostępne w sklepie internetowym yellowSPORT są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują tego typu zaopatrzenia do wykonywania ćwiczeń. Szerokość 15 cm sprawia, że taśma elastyczna do ćwiczeń może być wygodnie trzymana w rękach, przytrzymana stopą do podłoża, nie wbija się w ciało podczas ćwiczeń. Niezależnie od tego czy taśma rehabilitacyjna do ćwiczeń jest wykonana z lateksu, czy też zdecydujemy się na pasy gumowe do ćwiczeń w wersji bezlateksowej, elastyczna taśma do ćwiczeń pozwala na przeprowadzenie treningu w domu, w parku, na sali gimnastycznej, a nawet na basenie.

Elastyczna taśma do ćwiczeń - zastosowanie

Zapewniające progresywny opór gumy rehabilitacyjne im mocniej są rozciągane, tym większy opór stawiają, dzięki temu obciążenie podczas ćwiczenia wykonywanego z wykorzystaniem taśmy oporowe do ćwiczeń jest stopniowo zwiększane, zmniejszając ryzyko kontuzji. Aby łatwiej było znaleźć podczas ćwiczeń odpowiednią taśmę, większość producentów tworzy taśmy gumowe do ćwiczeń w różnych kolorach. Każdy kolor oznacza inny stopień oporu. Dostępność kilku różnych stopni oporu sprawia, że guma do ćwiczeń jest uniwersalnym produktem. Osobom mniej wytrenowanym lub leczącym kontuzję przyda się taśma oporowa do ćwiczeń o mniejszym stopniu oporu. Trenującym regularnie, którzy potrzebują większego obciążenia, z pewnością przyda się elastyczna taśma do fitnessu o dużym oporze. Często stosowanym rozwiązaniem jest zakup nie jednej, a całego kompletu taśm o różnych stopniach oporu. Guma oporowa do ćwiczeń nie zajmuje dużo miejsca, a posiadanie kilku o różnych stopniach oporu pozwala na przeprowadzenie treningu dowolnej partii mięśniowej bez wychodzenia z domu. Niewielkich rozmiarów taśma gumowa do ćwiczeń to również świetne wyposażenie dla osób, które często się przemieszczają, nie zawsze do miejsc, w których mają dostęp np. do siłowni.

Gumy oporowe sklep

Dobrej jakości guma do rehabilitacji jest odporna na zerwanie, odkształcenie i inne uszkodzenia. Aby jak najdłużej zachować jej właściwości, należy przede wszystkim unikać jej ekspozycji na wysokie temperatury. Na czas aktywności guma rehabilitacyjna może być związywana, po zakończeniu ćwiczeń powinno się ją jednak rozwiązać, ponieważ przechowywana w taki sposób szybciej straci swoje właściwości i może łatwiej ulegać uszkodzeniu lub zerwaniu. Dla osób, które regularnie korzystają z gumy oporowe do ćwiczeń w formie obręczy, dobrym rozwiązaniem jest guma do ćwiczeń rehabilitacyjnych w kształcie pętli (loop). Przygotowana fabrycznie pętla nie wymaga codziennego zawiązywania i rozwiązywania taśmy. Jeśli zastanawiacie się czy gumowa taśma do ćwiczeń jest dla nich, podpowiadamy, że jest to sprzęt praktycznie dla każdego. Taśma elastyczna do ćwiczeń cena takiego produktu zwykle nie jest wysoka, a szeroka gama zastosowań sprawia, że z jedna taśma do ćwiczeń rehabilitacyjnych może być wykorzystywana przez całą rodzinę: od przedszkolaka do korekcji wad postawy, przez rodziców-ćwiczenia fitnessowe, po seniorów np. do ćwiczeń rehabilitacyjnych.
Kupuj
bezpiecznie

 • Płatność
  kartą lub przelewem
 • Pomoc konsultanta
  pn-pt: 8:00 - 16:00
 • Darmowy transport
  od 150 zł
 • Superszybka wysyłka
  nawet w 24h