Odzież kompresyjna i jej znaczenie podczas treningu

 

Z roku na rok możemy zaobserwować coraz większą świadomość wśród amatorów, jak również zawodowych sportowców. Dotyczy ona przede wszystkim zdrowia. Jeśli trenujesz regularnie, powinieneś zainteresować się licznymi dodatkami i akcesoriami, które podniosą efektywność zajęć oraz będą pozytywnie wpływały na minimalizowanie ryzyka powstawania przykrych urazów. Nasza oferta jest bogata w takie rozwiązania. Profesjonalna odzież kompresyjna umożliwi Ci podniesienie efektów codziennego treningu. Sprawdź charakterystykę tego typu specjalistycznej odzieży.

 

Podstawowa dawka wiedzy na temat odzieży kompresyjnej. Skąd wzięła się jej popularność?

 

Mimo, iż oferowana przez nas odzież kompresyjna jest powiewem świeżości we współczesnym sporcie, to sama kompresjoterapia stanowi najstarszą metodę nieinwazyjnego leczenia chorób żył przy pomocy ucisku. Powoduje ona lepsze krążenie oraz zwiększa ilość tlenu transportowanego do mięśni. To właśnie z tego powodu taka sportowa garderoba charakteryzuje się wysokim stopniem dopasowania do ciała. Dostępna w asortymencie naszego sklepu YellowSport odzież kompresyjna (https://yellowsport.pl/odziez-kompresyjna/) doskonale zabezpiecza przed urazami oraz stanowi sprawdzony przez medyków sposób na zwiększenie objętości treningowej.

 

Sprawdź rozbudowaną ofertę na specjalistyczne rękawy na łokieć, łydkę czy kolano i nowoczesne skarpety kompresyjne. Wykorzystywanie tej metody należy jednak zawsze konsultować z lekarzem. Jako eksperci mający na swoim koncie wiele lat doświadczenia, zwracamy uwagę na przeciwwskazania do użytkowania wyrobów uciskowych. Są nimi m.in. stany zapalne skóry, alergia na materiał czy zaburzenia krążenia.

 

Zdrowo i efektywnie. Dzięki kompresji wzniesiesz swój trening na wyższy poziom

 

Profesjonalna odzież kompresyjna pierwszorzędnej klasy ma również szereg innych zalet:

 

  • Jedną z nich są właściwości termoregulacyjne. Specjalna struktura materiału odpowiedzialna za oddawanie na zewnątrz ciepła i wilgoci sprawia, że trenując w odzieży kompresyjnej zimą, dbasz o prawidłową temperaturę ciała. Podobny efekt otrzymasz podczas aktywności fizycznej latem, gdy temperatury są zdecydowanie wyższe. Wówczas innowacyjny strój eliminuje problem przegrzewania się organizmu.
  • Odpowiednio dobrany pod względem rozmiaru model rękawów czy skarpet kompresyjnych zmniejsza ryzyko wstrząsów i wibracji. Będzie to miało kluczowe znaczenie zwłaszcza dla osób, które wykonują szybkie oraz energiczne ruchy podczas treningów.
  • Najbardziej znaną wśród współczesnych sportowców zaletą wykorzystywania odzieży kompresyjnej jest jednak przyspieszenie regeneracji ciała. Zadaniem takich elementów ubioru jest zapobieganie obrzękowi, który może powstawać w warunkach takich jak: częste podróżowanie w pozycji siedzącej. Szansa na skurcze czy bóle mięśniowe również jest wtedy mocno ograniczona.

 

Odzież kompresyjna to nie tylko przydatny gadżet podczas uprawiania sportu. Ma ona realny wpływ na poprawę wyników sportowych.