Rozum i ciało: Bark & Biodro - szkolenie z physioHeroes

 

W dniach 25-26 listopada 2023 roku miało miejsce wyjątkowe, dwudniowe szkolenie zorganizowane przez physioHeroes pod nazwą "Biodro – staw życia" oraz "Bark – nie musi być skomplikowany". To niezwykłe wydarzenie stanowiło nieocenione źródło wiedzy medycznej dla fizjoterapeutów i trenerów, opartej na autorskiej koncepcji leczenia narządu ruchu dr. Ryszarda Biernata. Kurs zgromadził liczne grono uczestników, którzy pragnęli poszerzyć swoje horyzonty w zakresie diagnostyki i terapii stawu biodrowego oraz barkowego.


Szkolenie "Biodro – staw życia" oraz "Bark – nie musi być skomplikowany" nie tylko dostarczyło uczestnikom aktualnej wiedzy opartej na najnowszych badaniach naukowych i klinicznych, ale również umożliwiło praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy poprzez studia przypadków.

 

 

Podczas kursu uczestnicy mieli okazję zapoznać się z różnorodnymi tematami, takimi jak:

 

  1. Szczegółowa analiza diagnostyki i leczenia stawu ramienno-łopatkowego oraz stawu biodrowego.
  2. Omówienie prezentowanych dysfunkcji w świetle najnowszych doniesień z literatury naukowej.
  3. Zrozumienie prawidłowej biomechaniki stawów, a także przyczyn powstawania zaburzeń i bólu.
  4. Wnikliwa analiza obrazu klinicznego pacjenta oraz nauka umiejętności "czytania ciała".
  5. Adekwatne planowanie terapii i treningu dostosowanych do konkretnych zaburzeń.

 

Stoisko yellowSPORT na szkoleniu PhysioHeroes

 

W trakcie trwania szkolenia mieliśmy okazję zaprezentować swoje stoisko produktów dedykowanych fizjoterapeutom i sportowcom, które codziennie wspomagają ich podczas zabiegów i rehabilitacji pacjentów. Uczestnicy kursu mieli możliwość bliższego zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami sprzętowymi, wspierającymi skuteczną rehabilitację i trening.


To wydarzenie było nie tylko doskonałą okazją do zdobycia wiedzy teoretycznej, ale także okazją do nabycia praktycznych umiejętności poprzez aktywne uczestnictwo w "case study". Jesteśmy pełni entuzjazmu, przygotowani do kolejnych spotkań i kursów!